Харків’янин власноруч встановив сонячну електростанцію і заробляє 2 000 грн в місяць

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Харків’янин власноруч встановив сонячну електростанцію і заробляє 2 000 грн в місяць

Харків’янин власноруч встановив сонячну електростанцію і заробляє 2 000 грн в місяць

Житель Харкова Сергій Попов встановив сонячну міні-електростанцію на шиферному даху приватного будинку у Яблуневому провулку (Немишлянський район, колишній Фрунзенський) і почав заробляти завдяки «зеленому тарифу».

Надлишки «зеленої» електроенергії випускник Харківської Політехніки, кандидат фізико-математичних наук продає «Харківобленерго» – 5,55 гривень за кВт-год., передають Вести.

«Приміром, я споживаю 100 кВт-год у місяць, тоді як панелі генерують 300 кВт-год – різницю можу продати, – розповідає Сергій Попов. – З’явився потужний стимул економити електроенергію у побуті».

Встановлена у березні СЕС найбільше електроенергії виробила 5 квітня і 9 червня – 8,5 кВт-год, згадує харків’янин.

«Тільки за червень заробив 2000 гривень, – говорить раціоналізатор. – А от у останні спекотні дні панелі давали навіть менше, ніж у деякі квітневі дні, у похмурі дощові дні набігає всього 0,8 кВт-год, яких однак вистачає, щоб користуватися електрочайником, пральною машиною, праскою, комп’ютером і телевізором».

Максимальна миттєва потужність СЕС – 1680 Вт.

«Це було у прохолодний день, коли відразу після дощу виглянуло сонце, – пояснює Сергій Попов. – Чиста атмосфера і чисті, холодні панелі забезпечили такий приріст до стандартної потужності».

В середньому за день установка дає 5,43 кВт-год. (163 кВт-год на місяць).

“Дуже важливо, щоб дах був орієнтований на південь, – пояснює раціоналізатор. – Невелике відхилення від південного напрямку – приміром 10-15% – не дуже вплине на сумарне річне вироблення електроенергії, однак краще не зловживати».

За попередніми підрахунками, сонячна електростанція окупиться за 10-12 років.

«Сонячні панелі, мережевий інвертор (пристрій для перетворення постійного струму у змінний), кабелі і дрібні деталі, а також робота проектантів конструкції на даху і монтажників обійшлася більш ніж у 100 тис. гривень, – згадує раціоналізатор. – Ще близько 8 тис. гривень витратив на оплату послуг з облаштування вузла обліку (лічильник, його монтаж і підключення до автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії)».

На оформлення паперів пішло три місяці, згадує Сергій Попов.

«Із заявою звернувся у кінці квітня, – розповідає харків’янин. – Згідно з постановою НКРЕ №170, за 3 дні енергетики повинні були перевірити потужність установки, ще три дні дається на підготовку договору купівлі електроенергії за «зеленим тарифом, однак все затяглося – у районному енергозбуті вперше зіткнулися з таким клієнтом».

На додачу, через незначний попит «Харківобленерго» не закуповує небхідні у випадку встановлення СЕС лічильники.

«На складі нічого не було, – згадує Сергій Попов. – Довелось чекати, поки компанія проведе закупівлю за тендерною процедурою».

Нині власник СЕС ділиться досвідом з іншими харків’янами, проводить семінари. До 2030 року Сергій Попов планує побудувати втричі потужнішу СЕС, заробляти більше і опалювати будинок «зеленою» енергією.

Як зазначають у «Харківобленерго», наразі у Харківській області електроенергію у загальну мережу продають ще 14 власників міні-СЕС – по одному у Валківському, Вовчанському, Зміївському, Дергачівському та Харківському районах, решта – у Харкові. Перше підключення до «зеленого тарифу» відбулося у грудні 2014 року, останнє – 30 червня 2016 року.

«Ми купуємо «зелену» електроенергію і переводимо гроші на банківський рахунок виробника, – розповідає начальник аналітичного відділу «Харківобленерго» Вадим Шевченко. – За півроку нарахування за «зелену» електроенергію становили більше 180 тисяч гривень».

Автор | 2016-08-21T20:02:39+00:00 Серпень 21st, 2016|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.