Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Ми дуже раді тому, що Ви цікавитесь майбутнім нашої планети! Ми прагнемо надати Вам актуальну інформацію про альтернативну енергетику, поновлювані джерела енергії, новітні технології і рішення в галузі відновлюваної енергетики. Наша мета - допомогти Вам зробити правильний вибір, знайти ефективне рішення в галузі альтернативної енергетики! На сайті Ви знайдете актуальну інформацію про електропостачання, теплопостачання, енергозбереження з використанням альтернативних, поновлюваних, екологічно чистих джерел енергії, таких як сонячні панелі, вітрогенератори, геліосистеми. Залежно від обраної Вами технології отримання енергії, альтернативні джерела можна розділити на сонячні, вітряні, геотермальні, гідроенергетичні та такі, в яких застосовані технології отримання біо палива. Основними типовими рішеннями в даній галузі є: вітро-сонячні системи (комбіновані або окремі системи сонячних панелей і вітрогенераторів), сонячні колектори або, геліосистеми, теплові насоси та багато іншого.

Що ми пропонуємо (коротко):

SmartEco пропонує проектування, продаж, монтаж та інтеграцію, пуско-наладку систем альтернативного енергозабезпечення, таких як сонячні батареї, геліосистеми, системи опалення без газу, відеоспостереження, систем розумний дім та мультирум в м.Рівне, Рівненській області, та в межах України.


Харків’янин власноруч встановив сонячну електростанцію і заробляє 2 000 грн в місяць

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Харків’янин власноруч встановив сонячну електростанцію і заробляє 2 000 грн в місяць

Харків’янин власноруч встановив сонячну електростанцію і заробляє 2 000 грн в місяць

Житель Харкова Сергій Попов встановив сонячну міні-електростанцію на шиферному даху приватного будинку у Яблуневому провулку (Немишлянський район, колишній Фрунзенський) і почав заробляти завдяки «зеленому тарифу».

Надлишки «зеленої» електроенергії випускник Харківської Політехніки, кандидат фізико-математичних наук продає «Харківобленерго» – 5,55 гривень за кВт-год., передають Вести.

«Приміром, я споживаю 100 кВт-год у місяць, тоді як панелі генерують 300 кВт-год – різницю можу продати, – розповідає Сергій Попов. – З’явився потужний стимул економити електроенергію у побуті».

Встановлена у березні СЕС найбільше електроенергії виробила 5 квітня і 9 червня – 8,5 кВт-год, згадує харків’янин.

«Тільки за червень заробив 2000 гривень, – говорить раціоналізатор. – А от у останні спекотні дні панелі давали навіть менше, ніж у деякі квітневі дні, у похмурі дощові дні набігає всього 0,8 кВт-год, яких однак вистачає, щоб користуватися електрочайником, пральною машиною, праскою, комп’ютером і телевізором».

Максимальна миттєва потужність СЕС – 1680 Вт.

«Це було у прохолодний день, коли відразу після дощу виглянуло сонце, – пояснює Сергій Попов. – Чиста атмосфера і чисті, холодні панелі забезпечили такий приріст до стандартної потужності».

В середньому за день установка дає 5,43 кВт-год. (163 кВт-год на місяць).

“Дуже важливо, щоб дах був орієнтований на південь, – пояснює раціоналізатор. – Невелике відхилення від південного напрямку – приміром 10-15% – не дуже вплине на сумарне річне вироблення електроенергії, однак краще не зловживати».

За попередніми підрахунками, сонячна електростанція окупиться за 10-12 років.

«Сонячні панелі, мережевий інвертор (пристрій для перетворення постійного струму у змінний), кабелі і дрібні деталі, а також робота проектантів конструкції на даху і монтажників обійшлася більш ніж у 100 тис. гривень, – згадує раціоналізатор. – Ще близько 8 тис. гривень витратив на оплату послуг з облаштування вузла обліку (лічильник, його монтаж і підключення до автоматизованої системи комерційного обліку електроенергії)».

На оформлення паперів пішло три місяці, згадує Сергій Попов.

«Із заявою звернувся у кінці квітня, – розповідає харків’янин. – Згідно з постановою НКРЕ №170, за 3 дні енергетики повинні були перевірити потужність установки, ще три дні дається на підготовку договору купівлі електроенергії за «зеленим тарифом, однак все затяглося – у районному енергозбуті вперше зіткнулися з таким клієнтом».

На додачу, через незначний попит «Харківобленерго» не закуповує небхідні у випадку встановлення СЕС лічильники.

«На складі нічого не було, – згадує Сергій Попов. – Довелось чекати, поки компанія проведе закупівлю за тендерною процедурою».

Нині власник СЕС ділиться досвідом з іншими харків’янами, проводить семінари. До 2030 року Сергій Попов планує побудувати втричі потужнішу СЕС, заробляти більше і опалювати будинок «зеленою» енергією.

Як зазначають у «Харківобленерго», наразі у Харківській області електроенергію у загальну мережу продають ще 14 власників міні-СЕС – по одному у Валківському, Вовчанському, Зміївському, Дергачівському та Харківському районах, решта – у Харкові. Перше підключення до «зеленого тарифу» відбулося у грудні 2014 року, останнє – 30 червня 2016 року.

«Ми купуємо «зелену» електроенергію і переводимо гроші на банківський рахунок виробника, – розповідає начальник аналітичного відділу «Харківобленерго» Вадим Шевченко. – За півроку нарахування за «зелену» електроенергію становили більше 180 тисяч гривень».

Автор | 2016-08-21T20:02:39+00:00 Серпень 21st, 2016|Новини|