Гонка за поновлювані джерела енергії

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Тенденції сонячної енергетики

У всьому світі щорічний приріст споживання поновлюваних джерел став більше, ніж сумарний приріст використання вугілля, газу і нафти.

Зрушення сталось в 2013 році, коли до світового енергоспоживання було додано 143 гігават поновлюваних енергосистем. Той же показник для нових енергостанцій, що працюють на викопному паливі, склав 141 гігават. Ці дані були представлені на саміті Bloomberg New Energy Finance в Нью-Йорку. І цей показник, за оцінками фахівців, до 2030 року буде майже в п’ять разів вище.

«Глобальна енергосистема переходить на чисту енергетику , – каже в своїй доповіді засновник BNEF Майкл Лібра. – Не дивлячись на зміни цін нафти і газу, очікується масштабна експансія поновлюваних джерел, яка перекриє використання викопного палива».

Сонячна і вітряна енергії постійно дешевшають, і зараз вони коштують або стільки ж, або дешевше електроенергії, що видобувається з традиційних джерел. Згідно з даними Міжнародного енергетичного агентства, сонячна енергія становить поки лише близько 1% від глобальних обсягів споживаної щорічно електроенергії. Разом з тим вона може стати головним джерелом електрики до 2050 року.

Питання тепер не в тому, перейдемо ми на чисту енергію, а в тому, скільки це займе часу .

Leave a Reply