«Зелена енергетика» може стати візитною карткою України для інвесторів

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Зелена енергетика може стати зеленою карткою для інвесторів в Україні

Сьогодні в Україні існують передумови для розвитку відновлюваної енергетики (ВДЕ). Сектор має значний інвестиційний потенціал, і його вага в загальному енергобалансі країни повинні зростати.

Таку думку висловила директор з фінансів «Вінд Пауер» Вікторія Сиромятова під час виступу на 7-му Українському енергетичному форумі в Києві.

«Частка відновлюваної енергетики в енергобалансі України становить близько 6%. Відповідно до зобов’язань перед Енергетичним співтовариством частка ВДЕ до 2020 року повинна скласти 11%. Це свідчить про те, що український ринок відкритий для нових гравців і інвесторів в сфері відновлюваної енергетики. Поряд з IT і агросектором «зелена енергетика» може стати візитною карткою України для інвесторів, – зазначила Вікторія Сиромятова.

У 2015 році приріст потужностей в секторі вітроенергетики склав всього 3,4%. Багато в чому на динаміку вплинули неперегляд і зниження «зеленого тарифу» в 2014-15 рр., А також невизначеність на державному рівні щодо загальних перспектив розвитку сектора ВДЕ. На сьогоднішній день всі перешкоди для зростання частки ВДЕ в енергосистемі України зняті. Україна підтвердила пріоритетність вектору розвитку «зеленої енергетики».

Сектор української вітроенергетики привабливий з точки зору інвестицій. Ключовими стимулами для інвесторів і українських виробників можуть стати «зелений тариф», номінований в євро, а також умова гарантованого викупу всієї згенерованої електроенергії з альтернативних джерел, поряд з сприятливою регуляторною базою і значним вітропотенціалом.

Leave a Reply