Графенове покриття дозволить сонячним батареям працювати навіть в сутінках

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Гнучкі графенові фотопанелі

Плоский графен має товщину всього один атом і дуже погано вловлює випромінювання. Однак вчені з британського Університету Суррея сконструювали з графену незвичайну структуру, яку вважають матеріалом, який в перерахунку на вагу поглинає сонячне світло ефективніше, ніж будь-який інший.


Натхнення розробники брали в природи, а точніше, у нічних метеликів, очі яких здатні вловлювати найслабше світло в нічному лісі або печері.

«Очі метеликів несуть мікроскопічні структури, які працюють, відображаючи і направляючи світло в самий центр, – каже один з авторів роботи Рави Сільва (Ravi Silva). – Це дає їм велику перевагу, тому що назад ніяке випромінювання не відбивається і не видає метелика хижакам».

Такі мікроскопічні структури вчені отримали і з графена, «виростивши» його на гравірованый металевій підкладці. Вони ефективно вловлюють практично кожен фотон падаючого випромінювання, поглинаючи більше 95% випромінювання в діапазоні від інфрачервоного до ультрафіолетового випромінювання. Для порівняння, звичайний нетекстурований графен поглинає не більш 2-3%.

На думку авторів роботи, такі маніпуляції з графеном дозволять використовувати сонячні батареї практично повсюдно і виробляти достатньо енергії зі звичайного освітлення навіть там, де до сих пір його було явно недостатньо. Навіть в будинках, і на вікнах – і навіть у сутінках.

Leave a Reply