Графен дозволить сонячним батареям виробляти енергію від дощу

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Графен дозволить сонячним батареям виробляти енергію від дощу

Графен дозволить сонячним батареям виробляти енергію від дощу

Дослідники придумали, як зробити сонячні батареї ефективними для вироблення електроенергії навіть коли йде дощ. У науковому журналі Angewandte Chemie з’явилася стаття про роботу китайських вчених, які розробили новий підхід до створення сонячних елементів, які можуть працювати як від сонячного світла, так і від крапель дощу.

Для перетворення сонячної енергії в електрику команда з океанського університету Китаю і педагогічного університету Юньнань розробила високоефективні фотохімічні осередки Гретцеля. Для того, щоб вони могли виробляти енергію навіть від дощу, вони покрили ці сенсибілізовані барвником сонячні панелі супертонкою плівкою графена.

Схематичне зображення графенової плівки

Схематичне зображення графенової плівки

Це нанопокриття нагадує двовимірну форму вуглецю, в якому атоми можуть пов’язані у вигляді сот. Воно може бути легко отримане при окисленні, відшаруванні, і наступному відновленні графіту. Графен характеризується своїми незвичайними електронними властивостями: він проводить електрику і багатий електронами, які можуть вільно переміщатися по всьому шару (делокалізований). У водному розчині, графен може пов’язувати позитивно заряджені іони з його електронами (кислотно-основна взаємодія по Льюїсу). Ця властивість використовується в процесах на основі графену для видалення іонів свинцю і органічних барвників з розчинів.

Кислотно-основна взаємодія Льюїса також надихнула і китайських вчених використовувати графенові електроди для отримання енергії від впливу на панелі дощових крапель. Адже краплі – це не чиста вода. В дощі містяться солі, які розпадаються на позитивні і негативні іони. Позитивно заряджені іони, в тому числі натрію, кальцію і іони амонію, можуть зв’язуватися з поверхнею графена. У точці дотику краплі дощу і графена вода збагачується позитивними іонами і графен збагачується делокалізованими електронами. Це призводить до появи подвійного шару електронів і позитивно заряджених іонів, відомого як псевдоконденсатор.

Графен під мікроскопом

Графен під мікроскопом

Явище, яке виникає при цьому, дає можливість виробляти напругу і струм.

Автор | 2016-10-20T00:59:53+00:00 Квітень 4th, 2016|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.