Рада дала “зелене світло” на скасування мита на електромобілі

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...

Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект Закону про внесення змін до Закону України “Про Митний тариф України” про скасування ввізного мита на електромобілі (№1674).

За це рішення з третього разу проголосували 242 народних депутати з 341 зареєстрованого у сесійній залі.

Як наголошується в пояснювальній записці, законопроектом пропонується скасувати ввізне мито на транспортні засоби, оснащені електричними двигунами.

Законопроект розроблено з метою охорони навколишнього природного середовища, забезпечення енергетичної незалежності України, спрощення доступу населення до новітніх розробок і технологій, поліпшення якості та зменшення вартості пасажирських перевезень в Україні.

Завданням законопроекту є створення передумов для зменшення вартості, а відповідно і популяризації  електромобілів в Україні, наголошується в пояснювальній записці.

Так, у розділі 87 (“Засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частин та обладнання”) розділу XVII додатка до Закону України “Про Митний тариф України” пропонується встановити, що ставка мита пільгова і повна на тролейбуси; транспортні засоби, оснащені електричними двигунами; призначені спеціально для транспортування високорадіоактивних речовин; інші; велосипеди з допоміжним електродвигуном з номінальною потужністю не більше 250 Вт, – становить 0%.

Зараз пільгова і повна ставка на тролейбуси – по 15%; транспортні засоби, оснащені електричними двигунами, – 8% і 10%, відповідно; призначені спеціально для транспортування високорадіоактивних речовин; інші та велосипеди з допоміжним електродвигуном з номінальною потужністю не більше 250 Вт – по 10%.