Великобританія збудувала найбільшу морську вітряну електростанцію

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...

Вітрова електростанція розташована в Ірландському морі і налічує сотню турбін з роторами до 120 м в діаметрі. Гігантський вітряк розрахований на забезпечення електрикою порядку 300 000 домашніх господарств.

Система Walney Wind Farm є спільним проектом енергетичної датської компанії DONG Energy, британської компанії SSE і інших європейських фірм.

Електростанція знаходиться на відстані 15 км від прибережної смуги острова Walney. У цьому районі вже діє кілька вітряних ферм, деякі ж продовжують будуватися. Однак Walney Wind є найбільшою не тільки серед їх числа, а й серед морських вітряних ферм у всьому світі. Номінальна потужність електростанції становить 367,2 МВт.

Вітряна станція складається з двох блоків по 51 турбіні в кожному. При їх зведенні партнерами було поставлено своєрідний галузевий рекорд. На церемонії введення електростанції в дію британський держсекретар з питань енергетики – Едвард Дейві висловив упевненість, що 2013-2015 роки ознаменуються початком індустріалізації морських вітряків. Зараз подібні конструкції обходяться в два рази дорожче наземних вітряних електростанцій. Однак з розгортанням масового виробництва витрати значно знизяться і морські вітряні ферми будуть поставляти порівняно дешеву електрику, здатну конкурувати з паливною енергією.

Leave a Reply