У Великобританії побудують перші в світі лагунові електростанції

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Лагунова електростанція

У шести британських лагунах величезні дамби будуть утримувати припливи і відливи – вага цієї води буде приводити в рух турбіни електростанцій.

У Британії збудують електростанції нового типу.

Будівництво першої “Лагуна-електростанції” (ЛЕС) заплановано в Суонсі (Уельс): вона забезпечить електроенергією 155000 будинків, повідомляє BBC News.

Вартість першої електростанції складе мільярд фунтів стерлінгів, і за мегават-годину доведеться викладати відносно великі гроші, проте в Tidal Lagoon Power (фірма-автор проекту) стверджують, що подальші споруди обійдуться значно дешевше. Зараз Tidal Lagoon Power просить 168 фунтів за мегават-годину в Суонсі, але електростанція в Кардіффі (з більш зручною лагуною) потребуватиме не більше 95 фунтів. Для порівняння, один мегават-годину електрики з проектованої АЕС у Хінклі-Пойнт коштуватиме 92,5 фунта, при тому що ризики для навколишнього середовища у АЕС значно вище.

ЛЕС відрізняються високими витратами на будівництво станцій: наприклад, в Суонсі доведеться споруджувати дамбу довжиною 8 кілометрів. Однак низькі витрати на експлуатацію дозволяють окупити початкові витрати, стверджує генеральний директор Tidal Lagoon Power Марк Шоррок (Mark Shorrock). Кошти на ЛЕС в Суонсі вже зібрані. В даний момент міністерство енергетики розглядає проект Кардиффської електростанції.

ЛЕС працюють за принципом шлюзних воріт. На початку припливу ворота в дамбах закриваються, і вода накопичується на зовнішній території лагуни. У момент максимального припливу, ворота відкриваються і вода вривається всередину лагуни, приводячи в рух турбіни. При наближенні відливу ворота закриваються і випускають воду лише при максимальному падінні рівня води навколо лагуни – та ще раз крутить турбіни.

Перевага Лагуна-енергії – не тільки екологічність: на відміну від сонячних і вітряних електростанцій, ЛЕС спирається на передбачуваний щоденний ритм припливів і відливів.Що стосується шкоди для довкілля, то, згідно із заявою фірми, від попадання в турбіни постраждає дуже небагато риб. Крім того, запуск ЛЕС в Суонсі дозволить закрити працюючі на вугіллі електростанції в Абертсо – одні з найбільш брудних у світі.

Leave a Reply