Фінські інвестори готові побудувати на Закарпатті сміттєпереробний завод за 25 млн євро

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Фінські інвестори готові побудувати на Закарпатті сміттєпереробний завод за 25 млн євро

Фінська компанія «Ferroplan» планує побудувати у Тячеві сучасний сміттєпереробний завод за 25 млн євро та системи водопідготовки та водоочищення за міжнародними нормами і стандартами.

Такі наміри представники фінського підприємства – виробника технологій для сміттєпереробки та очисних систем – озвучили 21 квітня під час ознайомчої зустрічі у міськраді.

За словами інвесторів, для сміттєпереробного заводу необхідно підготувати новий полігон ТПВ.

«Паралельно з підготовкою старого звалища до закриття будуватиметься майданчик для сучасної системи управління та поводження з твердими побутовими відходами, – підкреслюють у «Ferroplan». – Основна частина сміття буде перероблятися, а рештки, які не піддаються утилізації, – складуватимуться у тюки і захоронятимуться за фінською технологією».

Після введення нового полігону в експлуатацію, старий накриють спеціальною плівкою, а на поверхні висіють траву. За словами інвесторів, законсервоване сміттєзвалище дозволить викачувати біогаз для потреб Тячева. Вартість інвестиційного проекту становить 25 млн євро.

Як зазначив Тячівський міський голова Іван Ковач, у запропонованому фінами проекті відсутні обмеження щодо об’єму сміття для рентабельності підприємства.

«Завод буде касетного типу, його можна буде у разі необхідності добудувати, – пояснює чиновник. – Наразі пропонується звозити сміття з населених пунктів Тячівської та Вільховецької громад, а також сусідніх Буштина, Новобарова, Бедевлі й Тересви».

На додачу, місто зможе користуватися одними з найкращих у світі – фінськими технологіями поводження з відходами, наголошує Іван Ковач. «Підприємство зареєструється на території Тячева, – зазначає мер. – Земельна ділянка, яка має цільове призначення для будівництва сміттєпереробного заводу, вже виділена “Міськжитлокомунгоспу”.

Натомість проект водоочистки у Тячеві розробили самотужки. Передбачається, що документ, який нині проходить експертизу, буде узгоджений з фінськими фахівцями.

Соціально значимі проекти, реалізацію яких планують завершити у 2018 році, покликані покращити екологічну ситуацію у місті та вирішити одну з найбільших і найактуальніших проблем – засмічення довкілля.

Мер Тячева, якому депутати делегували право проводити перемовини та складати протокол намірів з компанією-інвестором, та представники фінської компанії у посольстві Фінляндії в Україні 17 травня.

Leave a Reply