Енергоспівтовариство вважає неприпустимим зворотний перегляд тарифів для СЕС в Україні

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Зелений тариф 2016

Секретаріат Енергетичного співтовариства вважає неприпустимим ретроспективний перегляд тарифів і умов роботи сонячних електростанцій в Україні.

Так у ЕнС прокоментували законопроект про зниження коефіцієнтів “зеленого” тарифу для СЕС потужністю понад 10 МВт, які вже введені в експлуатацію.

Як зазначає директор Секретаріату Енергоспівтовариства Янеза Копач, зміна існуючих умов роботи сонячних електростанцій негативно вплине на впровадження відновлюваних джерел енергії в Україні.

“Не допускається внесення будь-яких зворотних змін в діючі умови роботи СЕС, які вже експлуатуються, – наголошує фахівець. – Лише стабільна і передбачувана нормативно-правова база забезпечує впевненість інвесторів в українському ринку відновлюваних джерел енергії і, таким чином, дозволить Україні досягти 11% цільового використання відновлюваних джерел енергії до 2020 року згідно з Директивою 2009/28/EC”.

15 вересня депутат Ради Чорновіл (фракція “Народний Фронт”) зареєструвала законопроект No5129 про зниження коефіцієнта “зеленого” тарифу для великих СЕС (понад 10 МВт) у 1,8 рази.

16 вересня чотири депутати “Народного Фронту” зареєстрували альтернативний законопроект з пропозицією знизити у 1,8 рази коефіцієнти “зеленого” тарифу для всіх СЕС введених в експлуатацію до 31 грудня 2015, незалежно від встановленої потужності.

Частка сонячної енергетики в загальному виробництві електроенергії в 2015 становила 0,33%.

Найбільшим гравцем на ринку сонячної енергетики України є компанія CNBM International (Китай), яка з середини 2014 року володіє сонячними електростанціями “Лиманська Енерджи 1”, “Лиманська Енерджи 2”, “Приозерне 1”, “Приозерне 2”, “Франко Солар”, “Франко Піві”, “Дунайська СЕС 1”, “Дунайська СЕС 2” (Одеська обл.), “Нептун Солар” та “Восход Солар” (Миколаївська обл).

Leave a Reply