Енергонезалежність близько: Яке майбутнє у сонячних батарей в Україні

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Енергонезалежність близько: Яке майбутнє у сонячних батарей в Україні

Енергонезалежність близько: Яке майбутнє у сонячних батарей в Україні

Сонячні батареї в Україні більш активно використовують на Західній Україні

Нові тарифи на комунальні послуги змушують українців шукати способи збереження грошей, тепла і світла у власному будинку одночасно. Для цього не потрібно вигадувати велосипед або шукати лазівки, досить звернутися до сонця. Використання альтернативної енергетики стало нормою життя в усьому світі, але ми тільки зараз відкриваємо для себе вигоди використання сил природи. Наскільки вигідно встановлювати сонячні батареї і як діє “зелений” тариф, читайте далі.

Зелений тариф

В Україні з 2009 року діє особлива тарифна сітка для приватних осіб, які генерують електроенергію за допомогою сил природи: сонячні батареї, вітряки, гідроелектростанції. Державна компанія Енергоринок купує вироблену електроенергію у приватних осіб, оптимізуючи, таким чином, електропостачання житлових будинків і підвищуючи їх рентабельність.

Західна Україна залишається самим прогресивним регіоном в країні по використанню еко-енергетики.

Допустима потужність “зеленої” електрики для приватних домогосподарств на сьогодні становить 30 кВт. Дана програма має законну силу до грудня 2029 року і спрямована на заохочення використання українцями енергоресурсів природи. Ставка тарифу прив’язана до курсу євро, в 2016 році – 19 євроцентів / 1 кВт.

“Я підключав свою станцію до” зеленого” тарифу в 2015 році і, на диво, не було ніяких бюрократичних проблем. Працівники РЕМ самі толком не знали, як правильно мене оформити, тому і діяли оперативно, щоб не впасти в бруд обличчям. Купив лічильник за $100 і пройшов аудит. Хабарів не вимагали, хоча я був до цього готовий “, – розповідає Володимир Журавський, власник домашньої енергоустановки на сонячних батареях. До того ж, на цьому можна і заробити, продаючи надлишкову електроенергію, яку генерують ваші сонячні батареї, державі.

Європейський підхід

Як показує статистика, Західна Україна залишається самим прогресивним регіоном в країні по використанню еко-енергетики. Найбільш сонячний регіон – Крим – максимально підходяще місце для установки сонячного енергообладнання, але зараз ця область переживає не найкращі часи. На щастя, не відстають і жителі столиці, які все частіше стали замислюватися про енергонезалежність.

“Не було б щастя, та нещастя допомогло. Це про нашу сім’ю. Ми живемо неподалік від Києва, в приватному будинку, і раніше постійно страждали від відключення мережі. Потім почалося підвищення тарифів, і я вперше серйозно задумався встановити на даху сонячні батареї. У підсумку, в травні цього року, ми стали автономні від державної електроенергії “, – розповідає Владислав Крилов, власник приватної енергосистеми.

Існує безліч міфів і забобонів, які заважають українцям перейти на зелену енергетику.

“Головний міф це – “накрило снігом батарею”. При правильному монтажі сонячної енергосистеми, її нахил можна регулювати. Дійсно, бували випадки, коли замітало снігом, і батареї переставали працювати, це максимум 20 днів на рік. Для таких форс-мажорів я рекомендую купити невеликий генератор 2-4 кВт, його з лишком вистачить для заряду сонячної системи”, – розповідає Роман Заболотний, менеджер з продажу сонячних електросистем.

Проблемне питання – оформлення необхідної документації. Це тривалий і не найприємніший процес, завдяки бюрократичним відлунням радянського минулого. (Втім, ТОВ СмартЕко успішно справляєтья з даним завданням та без проблем підключить Вас до “зеленого” тарифу – ред.)

“Ми з дружиною їздили на заробітки в Італію, бачили, як живуть там люди і хотіли жити так само в Україні. Зважилися встановити сонячні панелі на даху свого приватного будинку, який розташований на Буковині. Інвестиції не маленькі, $ 15 тис за 11 тис кВт на рік. За “зеленим” тарифом це близько 5-6 грн, відповідно окупиться наша система не раніше, ніж через 6-7 років. У будь-якому випадку, ми раді незалежності. Єдине, до чого треба бути морально готовим, так це до паперової тяганини. Півроку пішло на повне оформлення всіх документів, з нами просто не знали, що робити. А моя дружина думала, що все оформить протягом тижня, як в Італії”, – розповідає Іван Гаранський, власник сонячної енергосистеми.

(ТОВ СмартЕко має досвід за плечима та допоможе Вам з оформленням “зеленого” тарифу в найкоротші строки. – ред.)

Зарубіжний досвід

Енергетична криза в 70-х роках минулого століття змусив весь світ переглянути своє ставлення до енергозбереження і використання альтернативних видів енергії. З тих пір багато чого змінилося: з’явилося біопаливо, електрокари, і держави стали пропагувати електронезавісімость своїм жителям. У Китаї була створена промисловість по нагріванню води за допомогою енергії сонця, яка приносить в казну більше $ 4 млрд на рік. В Ізраїлі уряд не дасть дозвіл на будівництво будинку без попереднього затвердження плану розміщення сонячних панелей. У Німеччині 50% національної енергетики отримано за допомогою фотоелементів сонячних батарей.

Перепост: dengi.ua

Переклад на українську: smarteco.biz.ua

Автор | 2016-09-29T21:54:20+00:00 Вересень 29th, 2016|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.