Енергонезалежність близько: Яке майбутнє у сонячних батарей в Україні

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Енергонезалежність близько: Яке майбутнє у сонячних батарей в Україні

Сонячні батареї в Україні більш активно використовують на Західній Україні

Нові тарифи на комунальні послуги змушують українців шукати способи збереження грошей, тепла і світла у власному будинку одночасно. Для цього не потрібно вигадувати велосипед або шукати лазівки, досить звернутися до сонця. Використання альтернативної енергетики стало нормою життя в усьому світі, але ми тільки зараз відкриваємо для себе вигоди використання сил природи. Наскільки вигідно встановлювати сонячні батареї і як діє “зелений” тариф, читайте далі.

Зелений тариф

В Україні з 2009 року діє особлива тарифна сітка для приватних осіб, які генерують електроенергію за допомогою сил природи: сонячні батареї, вітряки, гідроелектростанції. Державна компанія Енергоринок купує вироблену електроенергію у приватних осіб, оптимізуючи, таким чином, електропостачання житлових будинків і підвищуючи їх рентабельність.

Західна Україна залишається самим прогресивним регіоном в країні по використанню еко-енергетики.

Допустима потужність “зеленої” електрики для приватних домогосподарств на сьогодні становить 30 кВт. Дана програма має законну силу до грудня 2029 року і спрямована на заохочення використання українцями енергоресурсів природи. Ставка тарифу прив’язана до курсу євро, в 2016 році – 19 євроцентів / 1 кВт.

“Я підключав свою станцію до” зеленого” тарифу в 2015 році і, на диво, не було ніяких бюрократичних проблем. Працівники РЕМ самі толком не знали, як правильно мене оформити, тому і діяли оперативно, щоб не впасти в бруд обличчям. Купив лічильник за $100 і пройшов аудит. Хабарів не вимагали, хоча я був до цього готовий “, – розповідає Володимир Журавський, власник домашньої енергоустановки на сонячних батареях. До того ж, на цьому можна і заробити, продаючи надлишкову електроенергію, яку генерують ваші сонячні батареї, державі.

Європейський підхід

Як показує статистика, Західна Україна залишається самим прогресивним регіоном в країні по використанню еко-енергетики. Найбільш сонячний регіон – Крим – максимально підходяще місце для установки сонячного енергообладнання, але зараз ця область переживає не найкращі часи. На щастя, не відстають і жителі столиці, які все частіше стали замислюватися про енергонезалежність.

“Не було б щастя, та нещастя допомогло. Це про нашу сім’ю. Ми живемо неподалік від Києва, в приватному будинку, і раніше постійно страждали від відключення мережі. Потім почалося підвищення тарифів, і я вперше серйозно задумався встановити на даху сонячні батареї. У підсумку, в травні цього року, ми стали автономні від державної електроенергії “, – розповідає Владислав Крилов, власник приватної енергосистеми.

Існує безліч міфів і забобонів, які заважають українцям перейти на зелену енергетику.

“Головний міф це – “накрило снігом батарею”. При правильному монтажі сонячної енергосистеми, її нахил можна регулювати. Дійсно, бували випадки, коли замітало снігом, і батареї переставали працювати, це максимум 20 днів на рік. Для таких форс-мажорів я рекомендую купити невеликий генератор 2-4 кВт, його з лишком вистачить для заряду сонячної системи”, – розповідає Роман Заболотний, менеджер з продажу сонячних електросистем.

Проблемне питання – оформлення необхідної документації. Це тривалий і не найприємніший процес, завдяки бюрократичним відлунням радянського минулого. (Втім, ТОВ СмартЕко успішно справляєтья з даним завданням та без проблем підключить Вас до “зеленого” тарифу – ред.)

“Ми з дружиною їздили на заробітки в Італію, бачили, як живуть там люди і хотіли жити так само в Україні. Зважилися встановити сонячні панелі на даху свого приватного будинку, який розташований на Буковині. Інвестиції не маленькі, $ 15 тис за 11 тис кВт на рік. За “зеленим” тарифом це близько 5-6 грн, відповідно окупиться наша система не раніше, ніж через 6-7 років. У будь-якому випадку, ми раді незалежності. Єдине, до чого треба бути морально готовим, так це до паперової тяганини. Півроку пішло на повне оформлення всіх документів, з нами просто не знали, що робити. А моя дружина думала, що все оформить протягом тижня, як в Італії”, – розповідає Іван Гаранський, власник сонячної енергосистеми.

(ТОВ СмартЕко має досвід за плечима та допоможе Вам з оформленням “зеленого” тарифу в найкоротші строки. – ред.)

Зарубіжний досвід

Енергетична криза в 70-х роках минулого століття змусив весь світ переглянути своє ставлення до енергозбереження і використання альтернативних видів енергії. З тих пір багато чого змінилося: з’явилося біопаливо, електрокари, і держави стали пропагувати електронезавісімость своїм жителям. У Китаї була створена промисловість по нагріванню води за допомогою енергії сонця, яка приносить в казну більше $ 4 млрд на рік. В Ізраїлі уряд не дасть дозвіл на будівництво будинку без попереднього затвердження плану розміщення сонячних панелей. У Німеччині 50% національної енергетики отримано за допомогою фотоелементів сонячних батарей.

Перепост: dengi.ua

Переклад на українську: smarteco.biz.ua

Leave a Reply