Енергія вітру стала на 30% дешевша за атомну

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Енергія вітру стала на 30% дешевша за атомну

Енергія вітру стала на 30% дешевша за атомну

Енергія, що виробляється вітряними електростанціями на Північному морі, стала на 30% дешевше за ту, яку виробляють ядерні електростанції. Передбачається, що до 2030 року сектор офшорної вітроенергетики буде постачати 7% електроенергії в Європі. Про це пише еколог Кіріа Кук в журналі Climat News Network .

«Останнім часом стало очевидно, що витрати на вироблення енергії з вітру стрімко падають», – каже Джайлс Діксон, керівник офшорної вітроенергетичної компанії WindEurope. За його словами, нова ціна перевершила найоптимістичніші прогнози і вже становить €87 за 1 мегават-годину.

Офшорними називаються електростанції, які базуються в морі, а не на суші. У минулому їх будівництво було дорогим і непрактичним, тому компанії не поспішали вкладати кошти в енергію вітру. Але після того, як закрилися багато бурових станцій на Північному морі, транспортні компанії залишилися без роботи і знизили ціни на свої послуги. В результаті витрати на транспортування турбін в море і інші експлуатаційні роботи значно знизилися. Зіграло свою роль і зниження цін на нафту і сталь.

Раніше в цьому місяці найбільша в світі офшорна вітряна компанія DONG Energy з Данії виграла тендер на будівництво двох вітропарків в 22 кілометрах від голландського узбережжя. Передбачається, що коли він запрацює на повну потужність, електроенергія буде коштувати €72,70 за мегават-годину, враховуючи витрати на транспортування.

Передбачається, що в 2015 році 400 гігантських вітряних турбін зароблять на північно-східному узбережжі Великобританії і ще 150 – біля узбережжя Нідерландів. Основні інвестори в вітряну енергетику – Данія, Швеція та Португалія. За підрахунками WindEurope, при таких темпах розвитку галузі можна очікувати, що до 2030 року 7% енергії Європа буде отримувати від вітряних установок.

В майбутньому конкуренцію вітряної енергетики може скласти сонячна, витрати на яку теж поступово скорочуються. 26 липня завершилася місія Solar Impulse 2 – літак на сонячних батареях, вперше здійснив навколосвітню подорож на відновлюваній енергії.

За прогнозом Bloomberg, вартість роботи вітряних і сонячних електростанцій до 2040 року впаде відповідно на 41% і 60% і через 25 років вони стануть найдешевшими способами виробництва електроенергії.

У травні Німеччина через вітряну та сонячну погоду встановила новий рекорд з вироблення відновлюваної енергії, що призвело до різкого обвалу цін на електрику. В цей же час Португалія чотири дні повністю забезпечувала себе електроенергією тільки за рахунок зелених джерел.

Автор | 2016-07-30T21:15:53+00:00 Липень 30th, 2016|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.