Енергія вітру стала на 30% дешевша за атомну

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Вітрогенератор

Енергія, що виробляється вітряними електростанціями на Північному морі, стала на 30% дешевше за ту, яку виробляють ядерні електростанції. Передбачається, що до 2030 року сектор офшорної вітроенергетики буде постачати 7% електроенергії в Європі. Про це пише еколог Кіріа Кук в журналі Climat News Network .

«Останнім часом стало очевидно, що витрати на вироблення енергії з вітру стрімко падають», – каже Джайлс Діксон, керівник офшорної вітроенергетичної компанії WindEurope. За його словами, нова ціна перевершила найоптимістичніші прогнози і вже становить €87 за 1 мегават-годину.

Офшорними називаються електростанції, які базуються в морі, а не на суші. У минулому їх будівництво було дорогим і непрактичним, тому компанії не поспішали вкладати кошти в енергію вітру. Але після того, як закрилися багато бурових станцій на Північному морі, транспортні компанії залишилися без роботи і знизили ціни на свої послуги. В результаті витрати на транспортування турбін в море і інші експлуатаційні роботи значно знизилися. Зіграло свою роль і зниження цін на нафту і сталь.

Раніше в цьому місяці найбільша в світі офшорна вітряна компанія DONG Energy з Данії виграла тендер на будівництво двох вітропарків в 22 кілометрах від голландського узбережжя. Передбачається, що коли він запрацює на повну потужність, електроенергія буде коштувати €72,70 за мегават-годину, враховуючи витрати на транспортування.

Передбачається, що в 2015 році 400 гігантських вітряних турбін зароблять на північно-східному узбережжі Великобританії і ще 150 – біля узбережжя Нідерландів. Основні інвестори в вітряну енергетику – Данія, Швеція та Португалія. За підрахунками WindEurope, при таких темпах розвитку галузі можна очікувати, що до 2030 року 7% енергії Європа буде отримувати від вітряних установок.

В майбутньому конкуренцію вітряної енергетики може скласти сонячна, витрати на яку теж поступово скорочуються. 26 липня завершилася місія Solar Impulse 2 – літак на сонячних батареях, вперше здійснив навколосвітню подорож на відновлюваній енергії.

За прогнозом Bloomberg, вартість роботи вітряних і сонячних електростанцій до 2040 року впаде відповідно на 41% і 60% і через 25 років вони стануть найдешевшими способами виробництва електроенергії.

У травні Німеччина через вітряну та сонячну погоду встановила новий рекорд з вироблення відновлюваної енергії, що призвело до різкого обвалу цін на електрику. В цей же час Португалія чотири дні повністю забезпечувала себе електроенергією тільки за рахунок зелених джерел.

Leave a Reply