Енергетика на основі відновлюваних джерел

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Енергетика на основі відновлюваних джерел

Енергетика на основі відновлюваних джерел

Наша цивілізація – цивілізація електроенергії. Приручена електрика, будучи недоступною для більшості землян ще століття тому, за короткий термін змінила планету і спосіб життя людей до невпізнання.

Частка електроенергії в світовому енергетичному балансі неухильно зростає. Якщо в 1973 р, за даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), вона становила 9% кінцевого споживання енергії людством, то сьогодні досягла 18% . Перспективи електроенергії не викликають сумнівів. Зростатимуть як обсяги її виробництва, так і частка в глобальному кінцевому споживанні енергії. Електрика тіснить вуглеводневе паливо і на транспорті, і в сфері виробництва тепла.

МЕА передбачає, що електрика до 2050 р займе перше місце за часткою в глобальному споживанні енергії (23-26%). За прогнозом Statoil, частка електроенергії до 2040 р може вирости до 24-27%. На європейському ринку, в рамках сценаріїв декарбонізації європейської енергетичної стратегії, вона може досягти 36-39% в 2050 р Shell в своєму сценарії «нульових викидів» передбачає навіть 50% частку електрики в світовому споживанні енергії до того ж терміну.

Більшість прогнозів розвитку світових енергетичних ринків відштовхується від гіпотез з приводу збільшення населення Землі, ВВП і, відповідно, споживання енергії. Але структура цього споживання вимагає окремого розгляду. Вкрай ймовірно, що в середньо- і довгостроковій перспективі зростання виробництва і частки електроенергії не буде супроводжуватися зростанням споживання первинної енергії (викопної сировини).

У промислово розвинених країнах в минулі 10-15 років відзначалася стагнація споживання енергії , що було викликано зниженням енергоємності економіки, підвищенням енергоефективності та стрімким розвитком декарбонізації енергетичного сектора. З 2003 по 2015 р країнах ОЕСР в цілому, США, Японії, ЄС споживання енергії не виросло, а скоротилося. У країнах G20, відповідальних за 80% світового споживання енергії, в період 2003-2013 рр. це споживання зросло на два з невеликим відсотка, головним чином за рахунок Китаю та Індії, а в 2014-2015 рр. зростання скоротився практично до нуля. Показовим є приклад Німеччини , де за період 1990-2015 рр. ВВП виріс майже на 40%, річне виробництво електроенергії – на 18,5%, а споживання первинних енергоресурсів (вуглеводнів) скоротилося.

Ці приклади доводять, що зв’язок між зростанням виробництва електроенергії, зростанням ВВП і споживанням викопної сировини вже розірвано . Однією з основних причин цих змін є поширення технологій генерації на основі відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).

Електрика – чистий кінцевий продукт, в той же час з його виробництвом досі пов’язана левова частка енергетичних викидів парникових газів. Еколого-кліматичні міркування і необхідність боротьби з глобальним потеплінням спонукають уряди стимулювати зниження емісії парникових газів в енергетичному секторі. У світовій енергетиці підвищується значення високоефективних та екологічно чистих технологій електричної генерації, а країни, що володіють такими технологіями, отримують додаткові бонуси в економіці, міжнародної торгівлі та конкуренції .

У світовій енергетиці сьогодні очевидно реалізується «проривний варіант» розвитку , який характеризується масштабним заміщенням традиційних вуглеводнів ВДЕ, підвищенням енергоефективності, тризначними темпами зростання ринку накопичувачів енергії, збільшенням частки електромобілів в автопарку.

«Ми знаходимося в розпалі енергетичної революції. Економічні, технологічні і споживчі ландшафти змінюються з безпрецедентною швидкістю», – говорить представник британського «Системного оператора».

Дійсно, для вирішення завдань електрифікації, скажімо, в Індії чи Африці сьогодні вже не потрібно створювати інфраструктуру з доставки палива і витрачати роки на будівництво традиційних електростанцій. Оптимальним вибором стає розподілена сонячна генерація , яка забезпечує швидкий доступ до електрики і не вимагає масштабних інвестицій в мережеве господарство.

Тим часом частка електроенергії, виробленої на основі ВДЕ, буде рости в світі не стільки з екологічних / регуляторним, скільки з економічних причин. З 2016 року в сонячній енергетиці неодноразово ставилися цінові рекорди. В ОАЕ в червні рекордно низька тендерна пропозиція склала 2,99 цента США за 1 кВт год, в Чилі в серпні – 2,91, знову в ОАЕ у вересні – 2,42 цента за 1 кВт год.

«Ми очікуємо, що в прийдешні десятиліття сонячна енергетика продовжить рости в середньому на 50% в рік.  Скоро ми побачимо дуже низькі, якщо не дуже-дуже низькі ціни на сонячну електрику», – стверджує представник Total.

Динаміка розвитку технологій в сонячної і вітроенергетики показує, що через 10-15 років ці способи генерації будуть здатні виробляти найдешевшу електроенергію.

Автор: Володимир Сидорович, Директор інституту енергоефективних технологій в будівництві

Перекладено на українську: smarteco.biz.ua

Автор | 2016-09-29T22:17:26+00:00 Вересень 29th, 2016|Новини|
Toggle Sliding Bar Area

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.