Енергія від природи: найекологічніші зарядні пристрої

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Переносний зарядний пристрій на природу

Один з варіантів допомоги планеті – використовувати для зарядки гаджетів електрику, одержувану з поновлюваних джерел на зразок сонячного світла, вітру або поточної води.

Повністю відмовитися від споживання електроенергії, нехай навіть на 1 годину, сучасній людині може бути не так-то просто. За підрахунками Міжнародного енергетичного агентства (IEA), за 2013 принтери, модеми, ігрові консолі та інші електронні пристрої даремно витратили електроенергію на суму понад 80 мільярдів доларів. При цьому велика частина приладів була залишена в “сплячому” режимі або заряджались від мережі.

У результаті, приблизно 400 ТВт були витрачені даремно. Втім, кажуть в IEA, в надмірному витраті електрики винні не стільки люди, скільки неефективні технології.

Ручний електрогенератор для iPhone

Жителю великого міста позбутися “розеткозалежносты” неможливо, проте він в змозі знизити надлишкове “підживлення” своїх пристроїв. Такою ідеєю керувалися творці Reactor – “зеленого” чохла-акумулятора для смартфона Apple. Щоб зарядити батарею, користувач повинен вставити в чохол рукоятку і обертати її кілька хвилин.

У чохол вбудований акумулятор на 400 мА * год і порт microUSB, до якого можна підключити інші пристрої. З ним “айфон” завжди буде заряджений, навіть якщо користувач виявиться на безлюдному острові, де немає жодної розетки.

На жаль, задумка розробників Reactor так і не збулася. За допомогою краудфандінгового сайту Crown Supply вони змогли зібрати лише 75 000 доларів замість запланованих $ 350 000, і кампанія була зупинена.

“Вогняна” зарядка FlameStower

А ось автори FlameStower, звернувшись до користувачам Kickstarter, змогли залучити необхідні інвестиції і почати виробництво “вогняної” зарядки. Влаштована вона дуже просто: енергія виробляється за рахунок термоелектричного ефекту. Одна з поверхонь пристрою поміщається над вогнем, а в ємність зверху набирається вода.

За рахунок різниці температур термоелемент генерує електрику, за допомогою якої можна зарядити будь-який смартфон. Розробники FlameStower позиціонують його як похідний варіант, однак відзначають, що використовувати його можна і під час відключення електрики або під час стихійних лих.

Рюкзак-акумулятор KaliPAK

З успіхом проходить збір коштів, організований на Kickstarter стартапом Kalisaya. До кінця кампанії залишилося трохи більше тижня, однак автори проекту рюкзака-акумулятора залучили майже 200 000 доларів з потрібних $ 150000.

KaliPAK – це переносна сонячна батарея для живлення невеликих електронних пристроїв, міні-холодильників та інших приладів. Вона може бути корисною в поході або як запасний електрогенератор, якщо основний вийде з ладу. У складеному вигляді панель поміщається в компактний кейс.

Всього Kalisaya планують випустити три варіанти KaliPAK. Базовий включає в себе дві панелі з акумулятором на 192 ват-годин, Bluetooth-модуль і два USB-порту (загальна вага – 4,9 кілограма). А сама просунута, 601-а модель здатна живити світлодіодну лампу яскравістю 400 люмен протягом 200 годин, 96 раз зарядити смартфон iPhone 6 або 17 разів – 13-дюймовий ноутбук MacBook Air.

“Електрокотел” PowerPot

У цьому місяці засновник проекту PowerPot Девід Толедо почав поставки поліпшеної моделі “електрокотла” ємністю 10 ват, профінансованого користувачами Kickstarter. Прилад заряджає електроніку, поки користувач готує на відкритому вогні. Його також можна розташувати на звичайній кухонній плиті або поверх природного гарячого джерела.

Суть винаходу в тому, що рідина, налита всередину “горщика”, холодніше, ніж джерело тепла. Використовуючи різницю температур, PowerPot вміє виробляти енергію, необхідну для зарядки невеликих пристроїв, таких як смартфони або планшети.

“Електрокотел” можна використовувати де завгодно: стійкість до нагрівання до 300 градусів за Цельсієм дозволяє йому працювати майже в будь-яких умовах, а кабель регульованої довжини захищений термостійким скловолокном.

Дров’яний BaseCamp

Пристрій BaseCamp, розроблений компанією BioLite, працює за тим же принципом, тільки в якості палива використовує дрова. Користувач може готувати їжу на відкритому повітрі, паралельно заряджаючи гаджет по USB-проводу.

Користувачі Kickstarter пожертвували проекту трохи більше мільйона доларів. Поставки BaseCamp почалися минулої осені.

“Кишенькова електростанція” Kraftwerk

Минулого тижня стартап eZelleron успішно завершив краудфандінговую кампанію, зібравши на виробництво “кишенькової електростанції” Kraftwerk понад півтора мільйона доларів. Вона володіє достатнім запасом енергії, щоб зарядити iPhone до 11 разів.

У компанії говорять, що портативна батарея використовує паливні елементи, що працюють на рідкому газі. Заправляється Kraftwerk за допомогою балонів для газових запальничок (з бутаном) або газових картриджів для кемпінгу – їх легко знайти у продажу і коштують вони не дуже дорого. Як тільки “бак” станції заповниться, до неї залишається тільки підключити мобільний пристрій по USB-порту.

Kraftwerk досить компактний: 10х7, 5х3 сантиметри, і не дуже важкий. Порожній акумулятор важить 160 грамів, повністю заряджений – 200 г. Розташовані на його корпусі світлодіоди підкажуть, коли запас енергії почне підходити до кінця.

Підставка Epiphany onE Puck

Підтримку в інтернет-спільноти також знайшов гаджет Epiphany onE Puck, який служить як підставка для чашки кави або банки холодного пива. Холодний напій або гарячий, ролі не грає. Прилад за авторством компанії Epiphany Labs побудований за принципом двигуна Стірлінга, коли електрика виробляється за рахунок різниці температур.

У onE Puck дві сторони: червона для гарячих напоїв і синя для холодних. Чим тепліше предмет, що поміщається на підставку (наприклад, кухоль чаю), тим краще електропровідність.

Міні-гідроелектростанція Blue Freedom

Близька до завершення Kickstarter-кампанія Blue Freedom, що збирає гроші на виробництво мініатюрної ГЕС. Мікротурбінних генератор виробляє 5 ват, а його літієво-полімерний акумулятор розрахований на 5000 мА * ч. Працює він таким чином: станція встановлюється на березі, а мікротурбінних міститься у воду. Чим сильніше течія – тим швидше обертається “поплавок” і швидкість зарядки.

Blue Freedom може функціонувати при температурі 5-40 градусів за Цельсієм на висоті до 5000 метрів. Вбудований акумулятор повністю заряджається за 3-4 години при швидкості потоку 1,2 метра в секунду.

Вироблювана енергія може відразу ж передаватися до під’єднаних пристроїв або накопичуватися про запас. На випуск портативного джерела вже зібрали 90000 доларів із потрібних $ 100000, причому до кінця компанії залишається більше місяця. До моменту надходження в продаж коштувати він буде 319 доларів.

Leave a Reply