До 2030 року сонячні панелі стануть одним із найдешевших джерел енергії в Європі

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
До 2030 року сонячні панелі стануть одним із найдешевших джерел енергії в Європі

Сонячні фотоелектричні панелі будуть одним із найдешевших джерел електроенергії в Європі вже до 2030 року. Такий висновок можна зробити зі звіту про майбутні скорочення витрат в «сонячній» галузі, що був недавно опублікований європейською інституцією KIC InnoEnergy.

Доповідь є заключною у серії з чотирьох, де KIC InnoEnergy аналізує майбутні витрати відновлюваних джерел енергії. Решта три присвячені вітровій та сонячній тепловій електроенергії.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

До 2030 року сонячні панелі стануть одним із найдешевших джерел енергії в Європі
До 2030 року сонячні панелі стануть одним із найдешевших джерел енергії в Європі

Аналіз KIC InnoEnergy вітрової енергетики показує можливу економію витрат всього на 5,5% протягом наступних 15 років. Сонячна теплова має найвищі очікувані витрати – між € 130 і більше € 200 за МВт-год – незважаючи на скорочення витрат майже на 29%.

Вчені дійшли висновку, що технологічні інновації сприятимуть зниженню витрат у сонячній енергетиці на 22-30% до 2030 року, а вартість самих сонячних фотоелектричних панелей може бути зменшена 37-49% до цього ж року. Це призведе до скорочення витрат від €77-80 за МВт-год сьогодні, до € 43-49 за МВт-год в 2030 році. Тому енергія від сонячних панелей буде дешевшою, ніж вітрова та сонячна теплова. 80% -90% від очікуваного зниження витрат сонячних фотоелектричних панелей може бути досягнуто за рахунок семи інновацій, зокрема, в галузі виробництва клітин для кристалічного кремнію і виготовлення модуля для тонких плівок.

Як зазначено у доповіді, хоча сонячні панелі мають гарні перспективи, Європа має бути стурбована зниженням інвестицій в сектор ВДЕ, особливо, в порівнянні з Китаєм.[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Leave a Reply