Німецька компанія домоглася збільшення ефективності сонячних елементів

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Промислова сонячна електростанція Рівне

Не так давно світ альтернативної енергетики був приємно здивований новиною, згідно з якою відомому німецькому виробникові фотогальванічних елементів компанії Heliatek вдалося значно підвищити ефективність роботи своєї продукції.

Створені ними на базі органічних полімерів фотогальванічні здвоєні осередки, стандартної площею в 1,1 квадратний сантиметр, які були отримані за методикою осадження в умовах низьких температур, змогли забезпечити ефективність роботи в 9,8%.

Згідно із заявою незалежного Магдебурзького інституту імені Фраунгофера, дане досягнення можна сміливо визнати новим світовим рекордом, до речі, вже третім за останній час, що стосуються ефективності фотоелектричних елементів, і яке відкриває нові перспективи для розвитку глобальної альтернативної енергетики.

Слід сказати, що попередній світовий рекорд ефективності роботи фотоелемента в 8,3% при аналогічних розмірах його активної поверхні, також належить даної німецької компанії.

Як заявив головний технічний директор компанії Heliatek Мартін Пфайфер, який до всього ще й є її співзасновником, його дітище на сьогоднішній день є практично єдиною в світі організацією, яка всі свої зусилля фокусує суто на розвитку технології осадження невеликих молекул в умовах низьких температур. А саме ця методика нині знайшла найширше застосування в процесі створення світловипромінюючих діодів, заснованих на органічних багатошарових полімерах (OLED).

Шляхом проб і помилок співробітникам компанії вдалося значно підвищити ефективність роботи своїх власних органічних сонячних елементів, які нині не поступаються за якістю традиційних елементів з аморфного кремнію.

Leave a Reply