Датчики руху дозволили ОСББ з Ужгороду платити за освітлення в 4 рази менше

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Датчики руху дозволили ОСББ з Ужгороду платити за освітлення в 4 рази менше

В Ужгороді об’єднання співвласників багатоквартирного будинку “Єдині” (по вул. Заньковецької, 9) встановило в коридорах датчики руху та енергозберігаючі лампи і почало платити за освітлення у чотири рази менше.

Реконструкція мереж та систем обліку у багатоповерхівці проводиться в рамках проектів ПРООН та ПАТ “Закарпаттяобленерго”, передає Карпатський об’єктив.

Як зазначає голова ОСББ “Єдині” Тетяна Новікова, впровадження енергоощадних заходів дає вражаючу економію.

“Якщо в грудні минулого року за освітлення коридорів та під’їздів ми заплатили в середньому 700 гривень, то вже з січня цього року виходить в середньому по 150 гривень у місяць! – розповідає жінка. – Для ОСББ це важлива економія, бо надходження взагалі незначні, тож ми намагаємося кожну копійку економити”.

Співпраця з ПАТ “Закарпаттяобленерго”, за словами Тетяни Новікової, має кілька важливих плюсів.

“Крім зменшення втрат, оновлення усіх мереж, приведення до ладу коридорів, в яких тепер не висять “гірлянди” з проводів, а кабелі вкладені в спеціальні акуратні коробки, ми ще й виявили неплатників, які були під’єднані до коридорного світла або до сусідів, – пояснює голова ОСББ. – До того ж чимало мешканців будинку, в якому немає газопостачання погодилися на пропозицію обленерго і встановили двозонний приладі обліку, який забезпечує додаткову економію.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

Розподільчий щит
Розподільчий щит

Передбачається, що проекти ПРООН та ПАТ “Закарпаттяобленерго” дозволять запустити у будинку і ліфт, який не працює понад 20 років.

«Люди літнього віку, матусі з дітками мусять по кілька разів на день підніматися на 7, 8, 9 поверхи, нести важкі сумки, тощо, – розповідає голова ОСББ. – Через аварійний стан щитової та проводки в підвалі будинку нам не давали технічних умов на відновлення роботи ліфта».

Як зазначають у ПАТ “Закарпаттяобленерго”, наразі проект з оновлення кабелів живлення та переоснащення систем обліку електроенергії у багатоповерхівках триває. У кожному будинку спеціалісти товариства здійснюють реконструкцію загальнобудинкової щитової, внутрішньобудинкових мереж (окрім тих, що безпосередньо в квартирах мешканців), замінюють старі прилади обліку на нові, встановлюють їх у спеціальних шафах. Споживачі мають доступ і до показів приладів обліку – бачать їх через спеціальні прозорі віконечка, і до автоматів облікових вимикачів, але позбавлені можливості втручатися в роботу приладів обліку – доступ до щитової має тільки голова ОСББ, директор ЖРЕРу та диспетчер району електромереж, пояснює заступник технічного директора ПАТ “Закарпаттяобленерго” Євген Білей.

Еффективність технічного переоснащення видно неозброєним оком.

[/fusion_builder_column][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

Датчики руху дозволили ОСББ з Ужгороду платити за освітлення в 4 рази менше
Датчики руху дозволили ОСББ з Ужгороду платити за освітлення в 4 рази менше

Завдяки участі у проекті, який втілюється вже четвертий рік поспіль, мешканці більше 120 багатоквартирних будинків у області мають змогу економити. «Для реконструкції мереж та систем обліку обираємо багатоповерхівки, ОСББ та ЖРЕРи яких сприяють технічному переоснащенню, а також внутрішньобудинкові електромережі яких знаходяться в аварійному стані, – пояснюють у “Закарпаттяобленерго”. – Наразі на технічне оновлення чекають будинки по вул. Сечені в Ужгороді».

За законодавством, внутрішньобудинкові мережі не відносяться до сфери відповідальності обленерго, наголошують у компанії.

Ми відповідаємо тільки за кабелі живлення до об’єкта архітектури, – пояснює директор з енергозбуту ПАТ “Закарпаттяобленерго” Артем Мартинюк. – За спільне використання мереж, тобто за транспортування електроенергії кабелями всередині будинку, ми сплачуємо ЖРЕРам кошти – за рік загалом по області “набігає” до 1 млн гривень, які власники будівель якраз і могли б вкладати у заходи з енергозбереження, реконструкцію електромереж, встановлення економного освітлення під’їздів, східців тощо. Проте, на жаль, нічого подібного не відбувається і у мешканців мали б виникнути питання, куди йдуть гроші”.

Згідно з даними, до березня 2017 року тариф на технічні цілі – освітлення під’їздів, роботу ліфтів, насосів – зросте майже у п’ять разів – з 30 копійок до 1,68 грн за кВт-год.[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Leave a Reply