Датчики руху дозволили ОСББ з Ужгороду платити за освітлення в 4 рази менше

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Датчики руху дозволили ОСББ з Ужгороду платити за освітлення в 4 рази менше

В Ужгороді об’єднання співвласників багатоквартирного будинку “Єдині” (по вул. Заньковецької, 9) встановило в коридорах датчики руху та енергозберігаючі лампи і почало платити за освітлення у чотири рази менше.

Реконструкція мереж та систем обліку у багатоповерхівці проводиться в рамках проектів ПРООН та ПАТ “Закарпаттяобленерго”, передає Карпатський об’єктив.

Як зазначає голова ОСББ “Єдині” Тетяна Новікова, впровадження енергоощадних заходів дає вражаючу економію.

“Якщо в грудні минулого року за освітлення коридорів та під’їздів ми заплатили в середньому 700 гривень, то вже з січня цього року виходить в середньому по 150 гривень у місяць! – розповідає жінка. – Для ОСББ це важлива економія, бо надходження взагалі незначні, тож ми намагаємося кожну копійку економити”.

Співпраця з ПАТ “Закарпаттяобленерго”, за словами Тетяни Новікової, має кілька важливих плюсів.

“Крім зменшення втрат, оновлення усіх мереж, приведення до ладу коридорів, в яких тепер не висять “гірлянди” з проводів, а кабелі вкладені в спеціальні акуратні коробки, ми ще й виявили неплатників, які були під’єднані до коридорного світла або до сусідів, – пояснює голова ОСББ. – До того ж чимало мешканців будинку, в якому немає газопостачання погодилися на пропозицію обленерго і встановили двозонний приладі обліку, який забезпечує додаткову економію.

Розподільчий щит
Розподільчий щит

Передбачається, що проекти ПРООН та ПАТ “Закарпаттяобленерго” дозволять запустити у будинку і ліфт, який не працює понад 20 років.

«Люди літнього віку, матусі з дітками мусять по кілька разів на день підніматися на 7, 8, 9 поверхи, нести важкі сумки, тощо, – розповідає голова ОСББ. – Через аварійний стан щитової та проводки в підвалі будинку нам не давали технічних умов на відновлення роботи ліфта».

Як зазначають у ПАТ “Закарпаттяобленерго”, наразі проект з оновлення кабелів живлення та переоснащення систем обліку електроенергії у багатоповерхівках триває. У кожному будинку спеціалісти товариства здійснюють реконструкцію загальнобудинкової щитової, внутрішньобудинкових мереж (окрім тих, що безпосередньо в квартирах мешканців), замінюють старі прилади обліку на нові, встановлюють їх у спеціальних шафах. Споживачі мають доступ і до показів приладів обліку – бачать їх через спеціальні прозорі віконечка, і до автоматів облікових вимикачів, але позбавлені можливості втручатися в роботу приладів обліку – доступ до щитової має тільки голова ОСББ, директор ЖРЕРу та диспетчер району електромереж, пояснює заступник технічного директора ПАТ “Закарпаттяобленерго” Євген Білей.

Еффективність технічного переоснащення видно неозброєним оком.

Датчики руху дозволили ОСББ з Ужгороду платити за освітлення в 4 рази менше
Датчики руху дозволили ОСББ з Ужгороду платити за освітлення в 4 рази менше

Завдяки участі у проекті, який втілюється вже четвертий рік поспіль, мешканці більше 120 багатоквартирних будинків у області мають змогу економити. «Для реконструкції мереж та систем обліку обираємо багатоповерхівки, ОСББ та ЖРЕРи яких сприяють технічному переоснащенню, а також внутрішньобудинкові електромережі яких знаходяться в аварійному стані, – пояснюють у “Закарпаттяобленерго”. – Наразі на технічне оновлення чекають будинки по вул. Сечені в Ужгороді».

За законодавством, внутрішньобудинкові мережі не відносяться до сфери відповідальності обленерго, наголошують у компанії.

Ми відповідаємо тільки за кабелі живлення до об’єкта архітектури, – пояснює директор з енергозбуту ПАТ “Закарпаттяобленерго” Артем Мартинюк. – За спільне використання мереж, тобто за транспортування електроенергії кабелями всередині будинку, ми сплачуємо ЖРЕРам кошти – за рік загалом по області “набігає” до 1 млн гривень, які власники будівель якраз і могли б вкладати у заходи з енергозбереження, реконструкцію електромереж, встановлення економного освітлення під’їздів, східців тощо. Проте, на жаль, нічого подібного не відбувається і у мешканців мали б виникнути питання, куди йдуть гроші”.

Згідно з даними, до березня 2017 року тариф на технічні цілі – освітлення під’їздів, роботу ліфтів, насосів – зросте майже у п’ять разів – з 30 копійок до 1,68 грн за кВт-год.

Leave a Reply