Чи стане Африка лідером відновлюваної енергетики?

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Чи стане Африка лідером відновлюваної енергетики?

Потужна сонячна електростанція в формі Африки в Руанді, масштабна геотермальна установка в Кенії – системи вироблення відновлюваної енергії відкриваються на території континенту один за іншим. В цьому є гостра необхідність, так як 620 млн африканців не мають надійних джерел електроенергії.

До 2050 року населення Африки має збільшитися вдвічі, а попит на зелену енергетику з кожним роком буде зростати . На думку Керолайн Кінді-Робб, виконавчого директора Africa Progress Panel, скоро континент може стати потужним епіцентром чистої енергії. З цієї точки зору відсутність розвиненої електроенергетичної інфраструктури на основі пального викопного стане перевагою. Африканським країнам доведеться не перебудовуватися, як більшості розвинених країн, а створювати з нуля.

«Континент зможе розвиватися швидко і використовуватися новітні технології. Перевага Африки – відсутність старих великовагових систем» , – зазначив Кінді-Робб.

Перехід на чисту енергетику принциповий і з точки зору охорони здоров’я. Багато африканців використовують для приготування їжі дрова і вугілля, що призводить до забруднення повітря в житлових приміщеннях. Від цього в країнах Африки на південь від Сахари щорічно гине 600 000 чоловік.

На території Африки зосереджена кілька масштабних об’єктів з виробництва чистої енергії. В Ефіопії до серпня має завершитися будівництво великої гідроелектростанції з відведеною потужністю 1870 мегават. Потужні сонячні установки введені в експлуатацію в Марокко – країні, яка до 2020 року планує на 42% перейти на поновлювані джерела. У Руанді працює велика сонячна електростанція в формі африканського континенту. Вона забезпечує енергією 15000 будинків.

Геотермальна електростанція Olkaria забезпечує енергією Кенію. В цілому в країні геотермальні джерела постачають майже половину необхідної енергії. Також в Кенії будують великий вітропарк загальною потужністю 310 МВт, який в перспективі зможе виробляти 18% всієї електрики в країні.

На континенті інвестують не тільки в великі сонячні установки і гідроелектростанції. Поступово з’являється все більше незалежних проектів, які використовують сонячну енергію. На сьогоднішній день 5% сімей в країнах Африки на південь від Сахари використовують різноманітні джерела світла на основі сонячної енергії. У 2009 році цей показник становив лише 1%.

Багато жителів континенту просто не можуть собі дозволити оплачувати електроенергію. Через відсутність розвиненої інфраструктури африканці переплачують: деякі платять за одиницю енергії в 60-80 разів більше, ніж жителі Нью-Йорка і Лондона.

До 2017 року стартап Off-Grid Electric збирається обладнати мільйон будинків в сільській частині Африки дешевими сонячними панелями. Щомісячна плата складе всього $6. Пропозиція вже діє в Танзанії, а протягом року з’явиться і в Руанді.

Вирішити проблему доступу до електроенергії покликаний проект Liter of Light , який створює ефективні джерела світла зі звичайних пластикових пляшок на 1,5-2 л, наповнених водою. Вони вставляються в дах і розсіюють сонячне світло, замінюючи лампочку на 40-60-ват.

Leave a Reply