Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Ми дуже раді тому, що Ви цікавитесь майбутнім нашої планети! Ми прагнемо надати Вам актуальну інформацію про альтернативну енергетику, поновлювані джерела енергії, новітні технології і рішення в галузі відновлюваної енергетики. Наша мета - допомогти Вам зробити правильний вибір, знайти ефективне рішення в галузі альтернативної енергетики! На сайті Ви знайдете актуальну інформацію про електропостачання, теплопостачання, енергозбереження з використанням альтернативних, поновлюваних, екологічно чистих джерел енергії, таких як сонячні панелі, вітрогенератори, геліосистеми. Залежно від обраної Вами технології отримання енергії, альтернативні джерела можна розділити на сонячні, вітряні, геотермальні, гідроенергетичні та такі, в яких застосовані технології отримання біо палива. Основними типовими рішеннями в даній галузі є: вітро-сонячні системи (комбіновані або окремі системи сонячних панелей і вітрогенераторів), сонячні колектори або, геліосистеми, теплові насоси та багато іншого.

Що ми пропонуємо (коротко):

SmartEco пропонує проектування, продаж, монтаж та інтеграцію, пуско-наладку систем альтернативного енергозабезпечення, таких як сонячні батареї, геліосистеми, системи опалення без газу, відеоспостереження, систем розумний дім та мультирум в м.Рівне, Рівненській області, та в межах України.


Чи стане Африка лідером відновлюваної енергетики?

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Чи стане Африка лідером відновлюваної енергетики?

Чи стане Африка лідером відновлюваної енергетики?

Потужна сонячна електростанція в формі Африки в Руанді, масштабна геотермальна установка в Кенії – системи вироблення відновлюваної енергії відкриваються на території континенту один за іншим. В цьому є гостра необхідність, так як 620 млн африканців не мають надійних джерел електроенергії.

До 2050 року населення Африки має збільшитися вдвічі, а попит на зелену енергетику з кожним роком буде зростати . На думку Керолайн Кінді-Робб, виконавчого директора Africa Progress Panel, скоро континент може стати потужним епіцентром чистої енергії. З цієї точки зору відсутність розвиненої електроенергетичної інфраструктури на основі пального викопного стане перевагою. Африканським країнам доведеться не перебудовуватися, як більшості розвинених країн, а створювати з нуля.

«Континент зможе розвиватися швидко і використовуватися новітні технології. Перевага Африки – відсутність старих великовагових систем» , – зазначив Кінді-Робб.

Перехід на чисту енергетику принциповий і з точки зору охорони здоров’я. Багато африканців використовують для приготування їжі дрова і вугілля, що призводить до забруднення повітря в житлових приміщеннях. Від цього в країнах Африки на південь від Сахари щорічно гине 600 000 чоловік.

На території Африки зосереджена кілька масштабних об’єктів з виробництва чистої енергії. В Ефіопії до серпня має завершитися будівництво великої гідроелектростанції з відведеною потужністю 1870 мегават. Потужні сонячні установки введені в експлуатацію в Марокко – країні, яка до 2020 року планує на 42% перейти на поновлювані джерела. У Руанді працює велика сонячна електростанція в формі африканського континенту. Вона забезпечує енергією 15000 будинків.

Геотермальна електростанція Olkaria забезпечує енергією Кенію. В цілому в країні геотермальні джерела постачають майже половину необхідної енергії. Також в Кенії будують великий вітропарк загальною потужністю 310 МВт, який в перспективі зможе виробляти 18% всієї електрики в країні.

На континенті інвестують не тільки в великі сонячні установки і гідроелектростанції. Поступово з’являється все більше незалежних проектів, які використовують сонячну енергію. На сьогоднішній день 5% сімей в країнах Африки на південь від Сахари використовують різноманітні джерела світла на основі сонячної енергії. У 2009 році цей показник становив лише 1%.

Багато жителів континенту просто не можуть собі дозволити оплачувати електроенергію. Через відсутність розвиненої інфраструктури африканці переплачують: деякі платять за одиницю енергії в 60-80 разів більше, ніж жителі Нью-Йорка і Лондона.

До 2017 року стартап Off-Grid Electric збирається обладнати мільйон будинків в сільській частині Африки дешевими сонячними панелями. Щомісячна плата складе всього $6. Пропозиція вже діє в Танзанії, а протягом року з’явиться і в Руанді.

Вирішити проблему доступу до електроенергії покликаний проект Liter of Light , який створює ефективні джерела світла зі звичайних пластикових пляшок на 1,5-2 л, наповнених водою. Вони вставляються в дах і розсіюють сонячне світло, замінюючи лампочку на 40-60-ват.

Автор | 2016-08-11T23:16:14+00:00 Серпень 11th, 2016|Новини|