Чи можуть сонячна енергія і електромобілі вплинути на вартість нафти?

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Чи можуть сонячна енергія і електромобілі вплинути на вартість нафти?

Експерти французької компанії Engie вважають, що через можливе падіння вартості сонячної енергії, розширення використання промислових і домашніх акумуляторів, зростання продажів електромобілів і водневих автомобілів, а також збільшення кількості «розумних» будинків, ціни на нафту будуть опускатися все нижче.

«Попит на сонячну енергію, акумулятори, електричні та водневі транспортні засоби збільшується. Водень поки є слабкою ланкою в 100% -й системі поновлюваних джерел енергії, але технологічні «цеглинки» для її створення вже готові », – повідомив глава відділу технологій та інновацій Engie Тьєррі Люпер.

На його думку навіть якщо попит на нафту буде рости аж до 2025 року, її ціна може впасти до $10, якщо ринки відчують значне зниження попиту в майбутньому.

Колись газовий монополіст, а сьогодні найбільший в світі недержавний виробник електроенергії, – компанія Engie активно інвестує в ВДЕ , одночасно позбавляючись від вугільних заводів і геологорозвідувальних активів, щоб захистити себе від коливання цін на сировинні товари. До 2018 року французька компанія планує витратити 1,5 млрд євро на нові енергетичні технології.

Зокрема, Т. Люпер прогнозує, що вартість сонячної енергії впаде нижче $ 10 за МВт / год у 2025 році в самих сонячних регіонах світу . Також значно подешевшає вартість технологій паливних елементів, які перетворять водень в електрику для живлення транспортних засобів. Згідно з його прогнозом, вже протягом 10 років водень як вид палива зможе зрівнятися за вартістю зі зрідженим газом. Крім того, сонце, вітер, біогаз та промислові системи накопичення енергії стануть ключовими елементами майбутнього світу чистої енергії.

У той же час, директор спеціальних проектів НТЦ «Психея» Геннадій Рябцев вважає даний прогноз досить неоднозначним . На думку експерта точно передбачити подальший розвиток енергетики на найближчі 10-15 років складно через стрімкий розвиток науки і, зокрема, енергетики. Разом з тим, вірогідним залишається обвал нафти до $10 за барель, в тому числі і завдяки дослідженням в області низькотемпературного синтезу.

Leave a Reply