Чорнобиль може стати найбільшою в світі сонячною електростанцією

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Чорнобиль може стати найбільшою в світі сонячною електростанцією

Український уряд планує перетворити Чорнобиль, місце найвідомішої ядерної трагедії в світі, в найбільшу в світі сонячну електростанцію.

Після трагедії 26 квітня 1986 року, ніхто не був в змозі знайти хоча б якесь застосування забрудненої території Чорнобиля. Зона у 4150 квадратних кілометрів була просякнута радіацією і вважається «зоною відчуження». Так як люди покинули ці місця, природа взяла своє, і здебільшого, процвітає під час нашої відсутності.

У недавньому інтерв’ю, міністр екології України Остап Семерак зазначив, що уряд веде переговори з двома інвестиційними фірмами США і чотирьма канадськими енергетичними компаніями для розвитку потенціалу сонячної енергії Чорнобиля. Область унікально підходить для цієї мети – земля дуже дешева, значна частина необхідної інфраструктури, така як дороги, вже побудована. І це не все, – лінії електропередач, які служили старому реактор потужністю 4 ГВт досі придатні до використання.

“Чорнобиль має дуже хороший потенціал для використання поновлюваних джерел енергії“, – сказав міністр охорони навколишнього середовища України Остап Семерак під час інтерв’ю в Лондоні.

“У нас вже є лінії електропередач високої напруги, які раніше використовувалися для атомних станцій, земля дуже дешева і у нас є багато людей, які пройшли підготовку для роботи на електростанціях. У нас нормальні європейські пріоритети, що означає мати найкращі стандарти навколишнього середовища і екологічно чистих енергетичних амбіцій”.

PVTech повідомляє, що Україна планує запустити сонячну електростанцію потужністю 1 ГВт в піврічний термін. Це зробило б її першою в світі по потужності серед сонячних електростанцій, що вже функціонують. Сьогодні подібні електростанції знаходяться в стадії розробки в Єгипті, Індії та Китаї, проте жоден проект поки не завершений. Сонячний проект 1 ГВт заснований на глобальній ринковій ціні $1-1.5/Вт для великих станцій, а отже буде коштувати від $1 до $1,5 мільярда доларів. Проте, встановлені короткі терміни для будівництва потребують значно більше ресурсів, які будуть задіяні, щоб завершити проект вчасно.

Європейський банк реконструкції і розвитку висловив зацікавленість у підтримці проекту, “поки життєздатні інвестиційні пропозиції та всі інші екологічні питання і ризики можуть бути вирішені для задоволення банку”.

Одне з питань, які до сих пір не розглядалось, – обмеження, що будуть накладені на працівників станції. На скільки небезпечним для них буде вплив радіаційного фону? Чи необхідно буде носити протирадіаційні костюми в той час як вони працюють? І як це вплине на процес будівництва? Ці питання повинні бути врегульовані, перш ніж розпочнуться роботи.

Будемо сподіватися, що ці всі питання будуть улагоджені. Оскільки, ситуація близька до поетичної справедливості в перетворенні території, ймовірно, найгіршої промислової аварії в історії людства в найбільшу в світі сонячну електростанцію, – одну з найбільш безпечних і екологічно чистих технологій виробництва енергії, які ми маємо на сьогоднішній день.

Leave a Reply