Чорнобиль може стати найбільшою в світі сонячною електростанцією

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Чорнобиль може стати найбільшою в світі сонячною електростанцією

Чорнобиль може стати найбільшою в світі сонячною електростанцією

Український уряд планує перетворити Чорнобиль, місце найвідомішої ядерної трагедії в світі, в найбільшу в світі сонячну електростанцію.

Після трагедії 26 квітня 1986 року, ніхто не був в змозі знайти хоча б якесь застосування забрудненої території Чорнобиля. Зона у 4150 квадратних кілометрів була просякнута радіацією і вважається «зоною відчуження». Так як люди покинули ці місця, природа взяла своє, і здебільшого, процвітає під час нашої відсутності.

У недавньому інтерв’ю, міністр екології України Остап Семерак зазначив, що уряд веде переговори з двома інвестиційними фірмами США і чотирьма канадськими енергетичними компаніями для розвитку потенціалу сонячної енергії Чорнобиля. Область унікально підходить для цієї мети – земля дуже дешева, значна частина необхідної інфраструктури, така як дороги, вже побудована. І це не все, – лінії електропередач, які служили старому реактор потужністю 4 ГВт досі придатні до використання.

“Чорнобиль має дуже хороший потенціал для використання поновлюваних джерел енергії“, – сказав міністр охорони навколишнього середовища України Остап Семерак під час інтерв’ю в Лондоні.

“У нас вже є лінії електропередач високої напруги, які раніше використовувалися для атомних станцій, земля дуже дешева і у нас є багато людей, які пройшли підготовку для роботи на електростанціях. У нас нормальні європейські пріоритети, що означає мати найкращі стандарти навколишнього середовища і екологічно чистих енергетичних амбіцій”.

PVTech повідомляє, що Україна планує запустити сонячну електростанцію потужністю 1 ГВт в піврічний термін. Це зробило б її першою в світі по потужності серед сонячних електростанцій, що вже функціонують. Сьогодні подібні електростанції знаходяться в стадії розробки в Єгипті, Індії та Китаї, проте жоден проект поки не завершений. Сонячний проект 1 ГВт заснований на глобальній ринковій ціні $1-1.5/Вт для великих станцій, а отже буде коштувати від $1 до $1,5 мільярда доларів. Проте, встановлені короткі терміни для будівництва потребують значно більше ресурсів, які будуть задіяні, щоб завершити проект вчасно.

Європейський банк реконструкції і розвитку висловив зацікавленість у підтримці проекту, “поки життєздатні інвестиційні пропозиції та всі інші екологічні питання і ризики можуть бути вирішені для задоволення банку”.

Одне з питань, які до сих пір не розглядалось, – обмеження, що будуть накладені на працівників станції. На скільки небезпечним для них буде вплив радіаційного фону? Чи необхідно буде носити протирадіаційні костюми в той час як вони працюють? І як це вплине на процес будівництва? Ці питання повинні бути врегульовані, перш ніж розпочнуться роботи.

Будемо сподіватися, що ці всі питання будуть улагоджені. Оскільки, ситуація близька до поетичної справедливості в перетворенні території, ймовірно, найгіршої промислової аварії в історії людства в найбільшу в світі сонячну електростанцію, – одну з найбільш безпечних і екологічно чистих технологій виробництва енергії, які ми маємо на сьогоднішній день.

Автор | 2016-08-08T02:15:41+00:00 Серпень 8th, 2016|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.