Чернівці отримають 10 млн. євро на електротранспорт

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Чернівці отримають 10 млн. євро на електротранспорт

Чернівці та Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) підписали угоду про наміри про надання банком кредиту на реалізацію інвестиційного проекту з покращення інфраструктури громадського транспорту міста.

Йдеться про 10 мільйонів євро, з яких понад 8 млн. євро кредиту і 1,5 млн. євро – грант, за які Чернівці зможуть придбати 40 нових тролейбусів, а також оновити контактну мережу та тягові підстанції.

«Чернівці беруть участь у програмі ЄБРР, яка передбачає виділення фінансування українським містам на розвиток електротранспорту, – сказав міський голова Олексій Каспрук. – Ми підписуємо так звану передфінансову угоду, якою беремо на себе зобов’язання, засвідчуємо наміри про спільний з ЄБРР початок роботи над проектом, яким передбачається отримання біля 10 мільйонів євро на закупівлю орієнтовно 40 нових тролейбусів та розвиток електротранспорту».

Чернівці отримають 10 млн. євро на електротранспорт
Чернівці отримають 10 млн. євро на електротранспорт

5 травня у ратуші було підписано угоду. Надалі фахівці розпочнуть роботу над розрахунками.

«Ми готові докласти всіх зусиль до того, щоб вже восени тролейбуси виїхали на вулиці міста, – сказав старший банкір ЄБРР Данис Гайовий. – Спільними зусиллями найближчим часом буде виготовлено ТЕО, отримаємо погодження і на початку осені проведемо конкурс. Закупівля буде проводитися на відкритому конкурсі, в якому зможуть взяти участь усі охочі — і українські, й закордонні виробники».

Також мер зауважив, що переговори з Бухарестом щодо отримання зі столиці Румунії тролейбусів, що вже були у вжитку, не припиняється, адже 40 нових тролейбусів недостатньо, щоб повністю оновити парк електротранспорту в Чернівцях.

Начальник тролейбусного управління Іван Іванічек нагадав, що у радянські часи у Чернівцях було 182 тролейбуси, з яких щоденно виїжджали на лінію 130-140 машин, а тепер лише 60. Наприклад, на маршрут №1 виїжджало 34 тролейбуси, тепер – 10. За часи незалежності тролейбусне управління отримало лише 20 нових машин.

Leave a Reply