Чернівці отримають 10 млн. євро на електротранспорт

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Чернівці отримають 10 млн. євро на електротранспорт

Чернівці та Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) підписали угоду про наміри про надання банком кредиту на реалізацію інвестиційного проекту з покращення інфраструктури громадського транспорту міста.

Йдеться про 10 мільйонів євро, з яких понад 8 млн. євро кредиту і 1,5 млн. євро – грант, за які Чернівці зможуть придбати 40 нових тролейбусів, а також оновити контактну мережу та тягові підстанції.

«Чернівці беруть участь у програмі ЄБРР, яка передбачає виділення фінансування українським містам на розвиток електротранспорту, – сказав міський голова Олексій Каспрук. – Ми підписуємо так звану передфінансову угоду, якою беремо на себе зобов’язання, засвідчуємо наміри про спільний з ЄБРР початок роботи над проектом, яким передбачається отримання біля 10 мільйонів євро на закупівлю орієнтовно 40 нових тролейбусів та розвиток електротранспорту».

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

Чернівці отримають 10 млн. євро на електротранспорт
Чернівці отримають 10 млн. євро на електротранспорт

5 травня у ратуші було підписано угоду. Надалі фахівці розпочнуть роботу над розрахунками.

«Ми готові докласти всіх зусиль до того, щоб вже восени тролейбуси виїхали на вулиці міста, – сказав старший банкір ЄБРР Данис Гайовий. – Спільними зусиллями найближчим часом буде виготовлено ТЕО, отримаємо погодження і на початку осені проведемо конкурс. Закупівля буде проводитися на відкритому конкурсі, в якому зможуть взяти участь усі охочі — і українські, й закордонні виробники».

Також мер зауважив, що переговори з Бухарестом щодо отримання зі столиці Румунії тролейбусів, що вже були у вжитку, не припиняється, адже 40 нових тролейбусів недостатньо, щоб повністю оновити парк електротранспорту в Чернівцях.

Начальник тролейбусного управління Іван Іванічек нагадав, що у радянські часи у Чернівцях було 182 тролейбуси, з яких щоденно виїжджали на лінію 130-140 машин, а тепер лише 60. Наприклад, на маршрут №1 виїжджало 34 тролейбуси, тепер – 10. За часи незалежності тролейбусне управління отримало лише 20 нових машин.[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

Leave a Reply