Черкаси будуть економити після термомодернізації шкіл 500 тис. євро щорічно

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Черкаси будуть економити після термомодернізації шкіл 500 тис. євро щорічно

Після проведення комплексної термомодернізації у 33 школах Черкаси будуть економити 400-500 тис. євро у рік.

Про це йдеться у техніко-економічному обґрунтуванні проекту “Енергоефективність громадських будівель бюджетних закладів”, представленого компанією Sweco International AB (Швеція) спільно з міською владою 5 квітня, передає ВиЧЕрпно.

План комплексної термомодернізації, який був складений на основі енергоаудиту, розпочатого ще у вересні минулого року, передбачає утеплення фасадів(крім ЗОШ № 6, 25, 29) та дахів (крім ЗОШ № 25), заміну старих вікон на нові енергоефективні (крім ЗОШ № 25), заміну дверей (крім ЗОШ № 6 та 29) та встановлення індивідуальних теплових пунктів.

При цьому у ЗОШ № 10, 11, 12, 15, 24, 26, 30, 31- старша школа, 32 – старша школа, 33 та “Берегиня” зменшать площу засклення вікон, що доходять до підлоги, та встановлять енергоефективні склопакети.

На додачу, в рамках проекту у навчальних закладах замінять традиційні лампи на енергоефективні.

Черкаси будуть економити після термомодернізації шкіл 500 тис. євро щорічно
Черкаси будуть економити після термомодернізації шкіл 500 тис. євро щорічно

Передбачається, що реалізація енергоефективного плану дозволить Черкасам щорічно економити 17 тис. гігакалорій та знизити викиди СО2 на 6600 тонн.

Загальна вартість проекту складає 6,4 млн євро, з яких 4,28 млн євро – це кредит, близько 1,5 млн євро – грант, а 0,25 млн євро – внесок міського бюджету. З урахуванням 20% ПДВ на інвестиції та внесок міста сума зросте майже до 7 млн євро.

Як зазначає керівник групи консультантів “Sweco” Гуннар Барк, електрична та теплова енергія – це гроші.

«Інвестуючи в енергоефективність сьогодні, ми платитимо менше за електроенергію завтра, – пояснює експерт. – При цьому понад 23 тисяч дітей міста навчатимуться у школах з комфортною температурою».

За словами Гуннара Барка, середній термін окупності проекту з термомодернізації шкіл становить 14 років.

Як зазначив заступник міського голови Черкас Станіслав Овчаренко, компанія “НЕФКО” готова інвестувати кошти у цей проект, пропонуючи місту прийнятні умови для отримання кредиту.

Наразі обласний центр отримав від компанії НЕФКО 10 млн гривень для термомодернізації трьох шкіл – No21, 26 і 9. За словами Станіслава Овчаренко, ці навчальні заклади планують утеплити вже у цьому році.

Leave a Reply