Вартість альтернативної енергії різко пішла на спад

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...

Результати досліджень Міжнародного агенства з відновлюваної енергії IRENA (Абу-Дабі) показали щорічне зниження вартості енергії поновлюваних джерел. Подібна заява суперечить широко поширеному переконанню про дорожнечу екологічно чистої енергетики для повсюдного її впровадження в даний час.

Дослідження показали, що за останні кілька років вартість енергії, виробленої сонячними панелями, впала на 75%. При цьому витрати на отримання електроенергії з інших альтернативних джерел, включаючи вітряні станції, паливо з біомаси, гідроелектростанції, також знизилися.

За висловом Аднана Аміна – глави IRENA, міф про непомірну ціну поновлюваних джерел енергії підтримується лобістами найбільших промислових груп, тоді як цифри виступають свідченням зворотнього. Спостерігається експонентний спад витрат, і енергія, що отримується альтернативними способами, продовжує дешевшати. Вже сьогодні таке виробництво енергії здатне конкурувати з традиційним використанням палива.

Слід відзначити і досить швидке зростання інвестицій в дану область енергетики: у 2014 році вони склали більше 200 млрд доларів. Крім очевидних виробничих вигод, це також дозволить створити близько чотирьох мільйонів робочих місць у виробничому секторі сільськогосподарських регіонів, особливо в країнах, що розвиваються.

Перспективи альтернативних джерел енергії не так давно були продемонстровані Німеччиною, де сонячні панелі 25 і 26 травня поточного року виробили 22 ГВт / год електроенергії, що еквівалентно роботі двадцяти атомних електростанцій.

Leave a Reply