Британці навчилися передбачати ККД альтернативної енергетики

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Британці навчилися передбачати ККД альтернативної енергетики

Вчені з Імперського коледжу Лондона розробили інтерактивний веб-сервіс для оцінки потенційної продуктивності вітрогенераторів і сонячних електростанцій в будь-якій точці планети. Результати дослідження представлені в журналі Energy.

Сервіс отримав назву Renewables.ninja. Аналіз ефективності установок проводиться на основі метеорологічних спостережень за останні 30 років і моделювання. За допомогою цих даних Renewables.ninja пророкує, як швидкість вітру і сонячна радіація впливатимуть на вітрогенератори і сонячні електростанції на різних територіях протягом року. У поєднанні з заводськими характеристиками пристроїв це дозволяє прогнозувати їх вихідну потужність.

В рамках випробувань автори вивчили продуктивність всіх діючих, а також споруджуваних і проектованих вітрогенераторів в Європі. Результати показали, що коефіцієнт корисної дії (ККД) існуючих установок становить близько 24 відсотків за умови, що швидкість і сила вітру стабільні. У свою чергу, зведення нових, більш високих турбін у відкритому морі може збільшити середній показник до 31 відсотка. Це підвищить обсяг перетвореної електроенергії втричі.

Потім вчені виміряли погодинну вихідну потужність сонячних електростанцій в регіоні. Вони виявили, що у Великобританії, незважаючи на високу хмарність в літній період, потужність таких електростанцій перевершує потужність атомних електростанцій (АЕС). Проте, протягом року середній рівень сонячної радіації нестабільний. Це є основною причиною, по якій вітрогенератори і сонячні електростанції як і раніше не інтегровані з основною енергетичною системою країни.

Бета-тестування сервісу тривало протягом шести місяців, участь у ньому брали представники 54 установ з 22 країн світу.

«Renewables.ninja вже допоміг нам відповісти на важливі питання про нинішню й майбутню інфраструктурі поновлюваних джерел енергії в Європі і Великобританії. Ми сподіваємося, сервіс буде корисний нашим закордонним колегам », – повідомив доктор Стефан Пфеннінгер.

Leave a Reply