Аеропорт “Бориспіль” заощаджує завдяки “економайзеру” до 20% паливно-енергетичних ресурсів

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Аеропорт Бориспіль впроваджує енергоефективні технології

В аеропорту “Бориспіль” встановили перший в Україні “економайзер”, що дозволяє отримувати до 20% теплової енергії з відходів роботи котла – диму і економити паливно-енергетичні ресурси.

Інноваційні технології опалення запровадили у рамках реалізації плану енергонезалежності від споживання газу, передає сайт аеропорту.
Наразі економайзер потужністю 5МВт охолоджує дим на виході з котла з 120 до 50 градусів і дозволяє додатково отримувати до 20% тепла.

Як зазначив в.о. Генерального директора Міжнародного аеропорту “Бориспіль” Євгеній Дихне, альтернативне паливо та “економайзер” працюють на економіку підприємства.

«Введена в експлуатацію рік тому котельня на біомасі забезпечує теплом значну частину об’єктів аеропорту та вже дозволила зекономити близько 20 млн гривень, – розповідає фахівець. – А новий “економайзер” зробить нас ще менш залежними від імпортного газу”.

Подібні пристрої добре себе зарекомендували у країнах Балтії, які мають схожі з українськими системи теплопостачання. Зокрема, Литва в минулому опалювальному сезоні за допомогою економайзерів отримала 14% від всього обсягу теплової енергії країни.

За словами голови спостережної Ради ТОВ “Київ Грін Енерджі” Володимира Майстришина, Україна викидає дим з температурою вище 120 градусів на вітер.

«Законодавча норма Євросоюзу зобов’язує виробника теплової енергії встановлювати пристрій глибокого охолодження диму – “економайзер” – на котли потужністю понад 1 МВт, – розповідає експерт. – В нашій країні така норма поки відсутня».

На підприємстві сподіваються, що досвід дбайливого ставлення до теплових втрат і до навколишнього середовища слугуватиме практичним прикладом для тих, хто прагне знизити собівартість теплової енергії, і відповідно – ціни на тепло для споживачів.

На даний момент встановлений у 2014 році компанією “Київ Грін Енерджі” високоефективний та екологічний котел забезпечує «Бориспіль» 5 мегаватами енергії при 0% впливі на екологію. Перехід на використання біомаси дозволяє підприємству щомісячно економити понад 1 000 000 грн.

Джерело: ecotown.com.ua

Leave a Reply