fbpx
33001 Рівне, Україна
вул.Поповича, 11, оф.303
ПН - ПТ 09:00 - 21:00
СБ - НД 09:00 - 18:00
1
Зварене сонцем пиво

Виготовлення пива енерго- та ресурсоємне таїнство. Не дивно, що кожна поважаюча себе броварня хоч раз задумувалась про те, як зробити процес вироблення «рідкого золота» більш економним та екологічним: завдяки сонячній енергії!

Чому ж броварні віддають перевагу сонячній енергії?

Пивоваріння – процедура не з найдешевших. Асоціація пивоварів з захватом говорить про вигоду використання сонячної енергії у виробництві, коли отримує рахунки за електроенергію.

Та ж Асоціація пивоварів стверджує, що успішна майстерня пива витрачає в середньому 12-22 годин-кіловат електроенергії на виготовлення однієї бочки чудесного напою. На щастя, зовсім не складно порахувати витрати різного масштабу броварень, адже існує чітка класифікація:

  • виготовляєш до 15 000 діжечок хмільного на рік – тобі до «мікро»;
  • можете наварити від 15 000 до 6 000 000 бочок – можна сміливо приміряти титул «крафтова»;
  • пивоварня, яка виготовляє більше 6 мільйонів діжок пива претендує на звання «регіональної»!

Застосовуючи елементарну арифметику ми без труднощів бачимо, що мікроброварня (до 15 000 бочок на рік) споживає від 180 000 до 330 000 кіловат-годин, що тотожно болі у серці та спустошенню кишені щороку на сумму від 25 000 до 50 000 доларів. Непогано, як для пива!

Здійснивши перехід на сонячну енергію, пивоварні суттєво заощаджують на електроенергії. Звичайно, для того, аби повністю замінити класичну електричну енергію на сонячну, пивоварні доведеться встановити декілька сотень кіловат-систем. Їх кількість буде залежати від масштабів вашого виробництва та від того чи ваш хмільний бізнес знаходиться у Кабо-Верде, де ніхто не жаліється на холод та хмарність або у Норильську, де сонце виходить лише на Купала. Проте ціни на сонячні панелі для комерційного використання дещо дешевші, аніж на такі ж для домашнього застосунку. Зважаючи на це, броварні могли би суттєво заощаджувати тисячі доларів на рахунках за електроенергію за весь період експлуатації сонячних панелей, який триває у середньому 25-35 років.

Приклади «сонячних пивоварень»

У світі щодня зростає число броварень, яким вже сонце гріє кишеню, навіть у північно-східних регіонах.

Пивоварня на Мауі

Особливо кмітливими виявились засновники компанії Maui Brewing Company, які одними з перших на Гаваях здогадались використати сонце задля свого прибутку. Ця пивоварня, яка виготовляє 60 000 барелів пива на рік задовольняє усі свої потреби у електриці завдяки солярній енергії, встановивши 100 кіловатну систему.

Нова Бельгійська пивоварня

Нині діючі і успішні броварні у Форт Колінс (штат Колорадо), Ешвіл (штат Північна Кароліна) та компанія Нова Бельгійська Пивоварня не перший рік є прихильниками сталого розвитку пивоварних заводів. Вищезгадана компанія видає щорічний звіт «Сила заради добра», який дозволяє слідкувати за розвитком компанії та спостерігає чи досягає броварня поставлених цілей. Пивоварня «Нова Бельгія» була першою, хто здійснив перехід від класичних джерел живлення до сонячної енергії у штаті Колорадо. У 2016 році вони збільшили обсяг солярних систем для того, аби отримати 300 кіловат-годин власного виробництва.

The Alchemist (Алхімік)

Алхіміком іменується улюблена майстерня хмільного напою на північному сході Об’єднаних Штатів, включаючи EnergySage. Ця броварня працює завдяки аж трьом сонячним масивам! На початку Алхімік побудував два з них у своєму барі у Стоуве, штат Вермонт і ця авантюра дозволила їм вже зовсім скоро покрити понад 100% витрат на електроенергію. Надихнувшись таким досвідом, згодом пивоварня встановила ряд сонячних панелей над парковкою біля свого нового бару і зараз покриває 50% потреб у електроенергії.

Змагання “звареного на сонці”

Якщо вам випаде нагода подорожувати Штатами, вам неодмінно треба спробувати пива звареного на сонці. Для того, аби нічого не наплутати, прийти за правильною адресою і знайти саме “сонячне пиво”, а не якесь звичайне. Solar United Neighbors’ Brews з the Sun competition відмінний ресурс! https://www.brewsfromthesun.org/

Щорічно поповнюється список бажаючих позмагатись за звання улюбленої американської сонячної пивоварні. Скористайтесь сайтом аби вам не довелось перетинати материк від південного узбережжя Флориди до самої Аляски, адже саме він допоможе вам знайти дорогу до найближчого сонячного пива біля вашого місцезнаходження. А можливо мандруючи вам трапиться броварня, що варить пиво на сонячній енергії, але її немає у переліку – заохотьте їх приєднатись до конкурсу!

Сонячне пиво – смачніше?

Це дослідження якраз у процесі і ми хочемо, аби ви стали його частиною. Поділіться з нами досвідом, якщо ви сам пивовар або просто любитель пінки на вусах під солону рибу. Якщо ви варите пиво вдома самостійно, значить ви уже за крок до того, аби перейти на забезпечення власного пивного бізнесу сонячною енергією. Як здійснити цей перехід і наважитись на зміни? Перевірте останні платіжки за електроенергію.

ПОВЕРНУТИСЯ НА ПОЧАТОК
КОМЕНТАРІ
Залишити свій коментар
ВАС ТАКОЖ ЗАЦІКАВИТЬ
Залиште заявку на консультацію, і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.