33001 Рівне, Україна
вул.Поповича, 11
ПН - ПТ 09:00 - 21:00
СБ - НД 09:00 - 16:00
1
Сонячні панелі: що потрібно знати інвестору

Протягом усієї історії існування ми з обачністю відносимось до нового. Саме це і є нашою особливістю — ми вмикаємо «режим самозахисту» і надаємо невідомим нам об’єктам невластиві їм якості, а проте можемо більше почитати і дізнатись, якими вони є насправді. Саме тому є завжди дві думки: якою є справжня технологія і яке уявлення мають про неї люди. Про сонячні батареї теж придумали багато небилиць. Ми не боїмось боротися з неправдивою інформацією у сфері енергетики. Далі ми розбираємо найпопулярніші стереотипи про сонячні батареї і пояснюємо, чому це неправда.

Страх перед сонячними панелями

Вкласти гроші в покупку сонячних панелей – це майже те саме, що купити нове авто або вкласти в нерухомість. Не можна не погодитись, сума досить немаленька. Зрозуміло, при аналізі доцільності вкладення грошей у таку справу, логічно розглянути спочатку не найкращі варіанти розвитку подій.

Зважаючи на те, що сонячні електростанції для будинків поки не належать до товарів, які купують часто, немає достатньо відгуків про їх експлуатацію, які допомогли б покупцю визначитись. Де ж йому знайти потрібну інформацію? Можна пошукати у відкритих джерелах, або надумати те, чого не знайшов. Як наслідок, маємо декілька страхів інвестора:

Страх 1: Сонячну панель може побити град

На перший погляд вони виглядають ламкими, проте необхідно знати, що їх виготовляють за допомогою дуже міцних матеріалів. Рама виготовляється з анодованого алюмінію – таким чином метал не пошкоджується механічно та не руйнується корозією. На саму батарею накладають загартоване скло: якщо на неї з висоти 1 метра впаде металева кулька вагою 227 г., поверхня не пошкодиться. Цікаво дізнатись, що вітрове навантаження у сонячних панелей — 60 м/с (=200 кг/ м2). Це доказує, що панелі можуть витримати шквальні вітри. Вони випробовуються на механічну міцність і мають стійкість до граду згідно з міжнародним стандартом ІЕС61215-2005. Ви завжди можете застрахувати сонячні панелі і не хвилюватись за можливі фінансові збитки, якщо ми вас не переконали.

Страх 2: Панелі можна вкрасти

Так, це можливо, але дуже складно. Відкриємо вам секрет – в Україні немає де збути/перепродати крадені панелі. Для роботи станції, живлення будинку та подачі електрики потрібно обов’язково встановити додаткове устаткування, а саме укомплектувати інвертором, конструкцією для панелей, проводкою та захисними системами, якщо напруга буде нестабільною. Тепер зрозуміло, що просто так взяти і поставити, ще й користуватися чужою сонячною батареєю – непросто.

Страх 3: Найгірші батареї – китайські

Як не дивно, проте Китай — світовий лідер по кількості встановлень та використань сонячних панелей. Держава активно підтримує бажання переходити на такі джерела енергії. Саме в цій країні сонячна енергетика розвивається досить швидко та звідси ми отримуємо надійні рішення цієї сфери.

Страх 4: Через 5 років використання сонячні панелі дають менше енергії

Це правда, за перші 5 років потужність панелей зменшується на близько 5%. За рік цей відсоток складає 0,5%, у гіршому випадку – 3% у перший рік. За 20 років вони зберігають 80 % потужності. Якщо порахувати скільки інвестовано в них і відсоток втрати енергії – це не так катастрофічно, як можна було подумати.

Страх 5: Це дороге задоволення

Щоб розрахувати скільки буде коштувати сонячна електростанція, потрібно визначити, скільки енергії потрібно вашому будинку. Якщо вам не вистачає коштів встановити панелі на 30 кВт, то подумайте над варіантом поетапної установки. Що це таке? Пояснюємо. Ви можете придбати для будинку системи для безперебійного живлення, а також декілька сонячних панелей, провести певні технічні роботи та підключитись до “зеленого” тарифу. Так станція буде окупати себе та завжди є можливість розширятись далі.

Страх 6: Сонячні панелі потрібно часто чистити

Насправді, це не так. Зважаючи на кліматичні умови в Україні, достатньо інколи професійно очищувати панелі. Кількості випадіння дощів та снігопадів вистачає для очищення модулів від забруднень.

Страх 7: Від сонячних панелей болить голова

На жаль, нам невідомо, де взявся цей стереотип. Та можемо вас запевнити, що це тільки міф. Електромагнітне випромінювання від сонячних панелей настільки мале, що не може вплинути на життя чи здоров’я власника домашньої СЕС. Крім того сонячні панелі, як і будь яке обладнання, для продажу на території України сертифікується, тож панелі мають всі відповідні сертифікати, а це означає, що всі випромінювання в тому числі є безпечними.

ПОВЕРНУТИСЯ НА ПОЧАТОК
КОМЕНТАРІ
Залишити свій коментар
ВАС ТАКОЖ ЗАЦІКАВИТЬ
Залиште заявку на консультацію, і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.
Адреса
33001 Рівне, Україна
вул.Поповича, 11
Режим роботи
ПН - ПТ 09:00 - 21:00
СБ - НД 09:00 - 16:00