33001 Рівне, Україна
вул.Поповича, 11
ПН - ПТ 09:00 - 21:00
СБ - НД 09:00 - 16:00
1
Поради щодо встановлення сонячних панелей та як підвищити ефективність СЕС

Сонячна енергетика є одним чи не найважливішим винаходом ХХ століття. Проте, сонячні електростанції (СЕС) не відразу стали користуватись попитом. Це пояснювали тим, що вони виробляють мало енергії та коштують дорого. Проте завдяки сьогоднішньому прогресу ми маємо можливість придбати електростанції не так дорого, як раніше. Тому кількість бажаючих встановити такі станції у себе вдома збільшилося. На цю ситуацію вплинули також фінансові програми в Україні. «Зелений» тариф дає стимул власникам приватних будинків задуматись над встановленням станції. Хтось хоче зробити всю технічну частину своїми руками, а хтось довіряє це професіоналам. Варто зазначити, що така станція містить у собі багато окремих компонентів, у яких досить важко розібратись та самостійно встановити сонячні панелі. Якщо допустити помилку у встановленні, станція буде працювати не ефективно.

Як підготуватись до встановлення панелей

Розташування панелей має велике значення, адже від цього залежить рівень генерації. Ми наводимо для вас наступні пункти, на які потрібно звернути увагу, щоб якнайкраще розмістити модулі.

  1. Вибираємо місце. Щоб сонячне проміння потрапляло на фотоелектричні модулі бажано не розміщувати їх посеред високих дерев та на території, яка затінюється. У такому випадку ефективність сонячних панелей сильно знизиться.
  2. Визначення рівня інсоляції. Це дуже важливо визначити, щоб дізнатись який рівень потужності станції необхідний вашому будинку та скільки саме потрібно панелей. Іншими словами, скільки сонячного світла потребує будинок у конкретний період та пору року. Якщо рівень інсоляції великий, то менша кількість модулів зможе давати достатню кількість енергії.
  3. Розміщення панелей. Щоб розмістити сонячні панелі потрібно враховувати не тільки площу даху, але також наявність дерев, споруд, дахів, які можуть давати затінок. Максимальний ефект дає правильна конфігурація розміщення.
  4. Зона покриття. Проаналізувавши рівень інсоляції та енергії, яка споживається будинком, можна дізнатись потужність майбутньої станції. Таким чином, враховуючи розмір несучої конструкції, визначається потрібна кількість сонячних панелей.
  5. Основна конструкція має бути в хорошому стані. Не потрібно перейматись тим, що монтаж панелей нашкодить даховому покриттю. Цього не станеться, якщо він в надійному стані. Перед встановленням сонячних модулів дах обов’язково перевіряється. Якщо потрібно провести ремонт, краще почекати з монтажем панелей, адже з ними провести реконструкцію складніше

Занадто складно? Тепер простіше

Здавалось, ніби так просто – встановив панелі на дах і користуєшся. Як виявилось, це складніше, але від цього залежить половина успіху. Досить затратно по часу є заміри даху, визначення розташування сонця і т.д. Дуже важко не допустити помилку, навіть якщо уважно поставився до кожної деталі. Проте прогрес пропонує нам сучасні рішення, щоб ми не ризикували зайвий раз своїми коштами. Одним із таких рішень є 3-D моделювання, яке ми використовуємо в SmartEco. Спеціальні комп’ютерні програми допомагають нам з проектуванням станцій.

Ми використовуємо дрон для заміру території, завдяки йому ми отримуємо за 10 хвилин понад сотні фото з різних сторін. Саму високоточну модель об’єкта розробляє програма, в яку завантажуються зроблені дроном знімки. Після того, як ми отримали точну (до міліметра) цифрову копію будинку, її опрацьовує певна програма, яка, використовуючи супутникові дані, визначає як розташовується сонце на об’єкті протягом всього дня. Таким чином, маючи всю необхідну інформацію, ми моделюємо на комп’ютері станцію. Мінімізуючи людський фактор, ми гарантуємо успішне встановлення СЕС.

Монтаж

Встановлення спеціального каркасу вважається початком монтажу електростанції. Як правило, конструкції виробляють з алюмінію, так як він неважкий та практичний. Ми використовуємо анодований алюміній, тому що він має захисне покриття і цим нам більше подобається. Якщо кріпити батареї на поверхні з каркасу з такого алюмінію, станція прослужить набагато довше та надійніше. Як тільки встановлена основа, ми визначаємо орієнтацію сонячних панелей, використовуючи спеціальні прилади. Знаючи, що з південного напрямку для нашої півкулі освітлення краще, ми розміщуємо сонячні модулі перпендикулярно до південної сторони під кутом до горизонту. Звертаємо увагу на те, що необхідно встановлювати кут враховуючи використання панелей протягом року. Для того, щоб забезпечити циркуляцію повітря, монтаж передбачає вільне місце між панелями та основною конструкцією.

Висновок

В інтернеті можна знайти майже все. Щоб навчитися ліпити вареники, пекти пироги та в’язати спицями достатньо переглянути декілька відео. З енергетикою, на жаль, так не вийде. Не маючи достатньо знань у цій сфері та спроба самостійного встановлення можуть призвести до фінансових втрат. Наша порада: проконсультуйтесь спочатку у фахівців та перевірте всі необхідні деталі. Тільки глибоке вивчення цієї теми та використання знань професіоналів гарантують успішне встановлення та подальше використання СЕС.

Звертайтесь до SmartEco за професійною консультацією. Ми знаємо, що Вам потрібно!

ПОВЕРНУТИСЯ НА ПОЧАТОК
КОМЕНТАРІ
Залишити свій коментар
ВАС ТАКОЖ ЗАЦІКАВИТЬ
Залиште заявку на консультацію, і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.
Адреса
33001 Рівне, Україна
вул.Поповича, 11
Режим роботи
ПН - ПТ 09:00 - 21:00
СБ - НД 09:00 - 16:00