33001 Рівне, Україна
вул.Поповича, 11
ПН - ПТ 09:00 - 21:00
СБ - НД 09:00 - 18:00
1
7 запитань та відповідей про роботу СЕС

Яка різниця між мережевою, гібридною і автономною електростанціями?

Сонячні електростанції підключені до загальної мережі називаються мережевими. Їх основне призначення – це перетворити джерела відновлювальної енергії Сонця в електрику або тепло.

Альтернативна енергетика стає доступнішою з кожним роком і конкурує з державною. Така система в основі має сонячні панелі, що в свою чергу складаються зі шматочків кремнію укладених під скло в алюмінієвий каркас. Верхній шар кремнію сформований безліччю електронів, натомість нижній – порожній. З появою сонячного світла, фотони потрапляють на кремній, електрони метушаться зі своїх насиджених місць в порожні. Так виникає електричний струм.

Як саме працюють невеликі електростанції?

Усе, що трансформують панелі накопичується про запас. Для цього існують акумулятори. Необхідним елементом, який обертає постійний струм на змінний є інвертор. Оскільки сонячні панелі виробляють струм невідповідний для використання побутовою технікою, інвертор вирішує цю проблему.

Встановлення СЕС також передбачає реалізацію електрики за “зеленим тарифом”, отримуючи плату за продаж електроенергії країні і сприяє інвестиції в сонячну енергетику. Якщо ж такої можливості немає, отримана енергія споживається на власні потреби.

Серед єдиних або резервних постачальників електроенергії є автономна сонячна електростанція. Це приватна станція, яка не залежить від центральних електромереж. Коли виникає проблема з постійними перебоями в подачі електрики, у дію вступають акумуляторні батареї або сонячні панелі. В залежності від кількості споживання, розраховується потужність сонячних панелей.

Гібридна СЕС частково функціонує як автономна (самостійне обслуговування) і мережева (доступ до “зеленого тарифу”). Призначена для безперебійного живлення будинку, продажу надлишку за “зеленим тарифом“, та для компенсації особистих витрат.

Які переваги купувати обладнання у офіційного дистриб’ютора?

Офіційний дистриб’ютор – представник підприємства конкретного виробу, оптовий посередник на основі угоди про право на продаж і отримання комісійної винагороди. Угода передбачає аналіз відгуків клієнтів про придбаний товар. Тому розповсюджувач зацікавлений у якісному обслуговуванні.

Офіційний дилер надає:

  • гарантійний лист – своєчасне і кваліфіковане виконання робіт, усунення недоліків. Здійснить грамотне заповнення гарантійного талону;
  • техпідтримка – реєстрація звернень користувачів для вирішення проблем з обладнанням;
  • обмінний фонд – можливість споживачу скористатися пристроєм, який аналогічний зламаному під час ремонту обладнання.

Монтаж електростанції, які особливості потрібно врахувати?

Встановлення панелей кваліфікованими спеціалістами оберігає власника господарства від трагічних наслідків: ураження електричним струмом і пожежі.

При проектуванні монтажу сонячних панелей варто взяти до уваги:

  • правильне розміщення конструкції
  • вагу фотомодулів й кріплень;
  • можливість очищення від опадів;
  • різнорівневість поверхні даху (елементи, які створюють затінення фотомодулів).

Кожен проект є індивідуальним. Пов’язано це з типом конструкції на певному об’єкті. Термін установки залежить від обсягу і складності виконаних робіт.

Заводські рішення для кріплення сонячної системи представлені на 4 видах поверхонь: черепиці, металочерепиці, покрівлі з ондуліну і шиферу. Вони обходяться без свердління, є сертифікованими і відпрацьованими.

Монтаж електростанції потужністю 10 кВт на покрівлі становить 3-4 дні, наземної — 2-3 дні; потужністю 20 кВт на покрівлі – 6-8 днів, на землі — 5-6 днів; потужністю 30 кВт на даху — 12-14 днів, наземної – 6-7 днів.

Які основні етапи проходження алгоритму встановлення СЕС?

  • замовлення власником технічної потужності в Обленерго шляхом написання заяви (1-2 місяці);
  • налаштування і здійснення монтажних робіт (до 1 місяця);
  • оформлення документів (оплата рахунку, підписання договору, встановлення лічильника.

Чи можливе пошкодження сонячних панелей градом?

Фотомодулі проходять випробування кліматичними умовами, градом і іншими механічними ушкодженнями.

Крижані кулі діаметром 25 мм, при швидкості 23м/с, не здатні розбити стійке скло панелі. Вдале тестування підтверджує сертифікат якості IEC 61215. Все ж таки є велика ймовірність, що град значних розмірів завдасть збитків. Погодні фактори в Україні не передбачають подібного розміру граду.

Анодований алюміній, з якого виготовляють раму, захищає метал від корозії, а на самій панелі встановлене спеціальне протиударне скло, тому перейматися щодо сильних механічних пошкоджень не варто.

Ще виникають побоювання з приводу притягування блискавки до сонячної батареї, які на сьогоднішній день не підтвердились. Таких випадків можна уникнути при облаштуванні даху блискавичником.

Чи можливе зношування сонячних панелей та які основні причини цього?

До зниження продуктивності СЕС підлягають усі з перелічених фотомодулів: полікристалічні, плівкові й монокристалічні. Деградація настає з плином часу близько 0,7% на рік. Натомість виробники запевняють про зниження потужності, через 25 років роботи і не більше ніж на 20%.

Розглянемо основні причини зменшення продуктивності енергопанелей:

Випромінювання сонячного світла на поверхню фотомодулів. Панелі при високій температурі вдень мають здатність перегріватися, а вночі охолоджуються. Саме перепад температур негативно впливає на продуктивність станції.

Забруднення, такі як пил, атмосферні опади, пташиний послід, призводять до зменшення прозорості захисної плівки, яка покриває фотомодулі. Внаслідок чого, сонячне світло незадовільно поглинається частинами системи.

Розгерметизація панелі виникає під час проникнення води всередину через механічні ушкодження.

З меншою потужністю сонячна батарея працюватиме через затінення будь якої її частини. Тому під час установки станції мають враховуватись різнорівневість даху і дерева, які ростуть поруч.

ПОВЕРНУТИСЯ НА ПОЧАТОК
КОМЕНТАРІ
Залишити свій коментар
ВАС ТАКОЖ ЗАЦІКАВИТЬ
Залиште заявку на консультацію, і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.