fbpx

33027 Рівне, Україна
вул.Транспортна 12, оф.109

Часті запитання і відповіді

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд
Загрузка...
Часті запитання і відповіді

 

Нижче наведено список поширених запитань, що стосуються сонячних батарей та сонячних електростанцій для вашого будинку чи бізнесу.

Чому варто встановити сонячні панелі?

Які вигоди від сонячної енергії?

При установці сонячної електростанції на вашу власність, ви заощадите гроші на оплаті рахунків за електрику і будете захищені від зростання тарифів на електроенергію в майбутньому, що досить актуально на даний час в Україні. Скільки можна заощадити, залежить від тарифів на комунальні послуги і вашого власного споживання електроенергії. Окрім того, надлишок електроенергії, яку Ви вроблятимите, місцеве ОблЕнерго забов’язане буде викупити за «зеленим» тарифом.

Які екологічні переваги сонячної енергії?

Сонячна енергія, як і інші поновлювані джерела енергії , має багато переваг в екологічному аспекті та користі для здоров’я. Перехід на сонячну енергетику скорочує викиди парникових газів, які сприяють зміні клімату, а також призводить до меншої кількості забруднювачів повітря, таких як двоокис сірки і твердих частинок, що утворюються при згоранні речовин, які можуть викликати проблеми зі здоров’ям.

Як я можу дізнатися, скільки я плачу за електрику?

Найпростіший спосіб дізнатися, скільки ви платите за електрику (і скільки електроенергії ви використовуєте в місяць), — це поглянути на ваш рахунок за комунальні послуги та електроенергію.

Як сонячні панелі впливають на вартість нерухомості?

Дослідження показали, що нерухомість, що має енергоефективне обладнання, продається швидше і за вищою ціною, ніж аналогічна нерухомість без такого обладнання.

Що таке зелений тариф?

Зелений тариф — це законодавчий механізм, що дозволяє Вам продавати місцевим енергокомпаніям (ОблЕнерго) надлишкову електроенергію, що вироблена Вашою сонячною електростанцією. За законом, енергокомпанія забов’язана викуповувати у вас всю надлишкову енергію за «зеленим» тарифом, який прив’язаний до курсу євро. Таким чином, Ви можете бути впевнені в поверненні своїх інвестицій в грошовому еквіваленті євро. Більш детально про «зелений тариф» можна прочитати в нашій статті.

Яка ставка зеленого тарифу в поточному році?

Законом затверджено ставки зеленого тарифу до 2030 року. Розмір ставки залежить від року введення в експлуатацію вашої сонячної електростанції.

Якщо станцію введено в експлуатацію в:

  • 2016 році — 0.19 євро/кВт виробленої енергії.
  • 2017-2019 роках — 0.18 євро/кВт виробленої енергії.

Експлуатація та обслуговування сонячних панелей

Як працює сонячна електростанція?

Сонячні батареї поглинають енергію сонця протягом дня і перетворюють його в електроенергію постійного струму (DC). Більшість будинків і підприємств працюють на електроенергії змінного струму (AC), тому електроенергія постійного струму «пропускається» через інвертор , щоб перетворити його в корисну електроенергію змінного струму. Після цього моменту Ви або використовуєте електроенергію у вашому будинку, або резервуєте її в акумуляторних батареях, або ж продаєте за «зеленим» тарифом.

Чи виробляють сонячні панелі електроенергію в похмуру погоду?

Кількість енергії, яку здатна згенерувати ваша сонячна електростанція залежить від сонячного світла. В результаті, ваші сонячні батареї будуть виробляти трохи менше енергії, коли погода мінлива, і не вироблятимуть електроенергії в нічний час. Тим не менше, через високі витрати на електроенергію і фінансове стимулювання «зеленого» тарифу, сонячна енергія є розумним рішенням , навіть якщо ви живете в не надто сонячних регіонах країни.

Робота сонячних панелей в сінгову погоду

Сонячні панелі перетворюють сонячне світло в електроенергію, тому покриті снігом панелі не вироблятимуть енергії, оскільки не будуть отримувати сонячного світла. Сніг, як правило, не досить важкий, щоб викликати механічні пошкодження, а так як більшість панелей нахилені під кутом — сніг буде зісковзувати. Якщо сніг накопичується, ваші панелі легко піддаються очистці.

Чи обов’язково встановлювати АКБ?

При установці сонячних панелей на вашій власності, ви як і раніше, будете підключені до мережі ОблЕнерго. Це дозволить Вам брати електроенергію з мережі, в той час коли ваша система виробляє менше енергії, ніж ви споживаєте, і продавати електроенергію за «зеленим» тарифом в мережу, коли ви виробляєте більше, ніж використовуєте. Шляхом придбання додаткового обладнання, можна перейти від мережевої сонячної електростанції, до резервної, що включає в себе акумуляторні батареї для зберігання енергії, але це буде коштувати значно дорожче і не є необхідним для більшості домогосподарств.

Чи працюють сонячні панелі при відключенні світла?

Якщо ваша сонячна електростанція підключена до мережі загального користування (мережа ОблЕнерго), вона буде відключена в разі відключення електроенергії. Це робиться для того, щоб запобігти травмуванню людей (комунальні служби, аварійно-рятувальні тощо) в результаті генерації вашими панелями електроенергії в мережу. Тим не менше, є технічні рішення на інверторах, які забезпечують резервне живлення вашого домогосподарства з використанням акумуляторних батарей.

Технічне обслуговування сонячних панелей

Сонячні системи панелі виконані з міцного загартованого скла і не вимагають практично ніякого обслуговування протягом перших 20-30 років роботи. У більшості випадків вам навіть не потрібно регулярно чистити сонячні панелі. Якщо щось трапиться, більшість виробників обладнання надають гарантії.

Не знайшли відповіді на своє запитання?

Натисніть тут, щоб зв’язатися з нашими консультантами!