fbpx
33001 Рівне, Україна
вул.Поповича, 11, оф.303
ПН - ПТ 09:00 - 21:00
СБ - НД 09:00 - 18:00
1
Автономні системи зрошування. Поговоримо про переваги

У спекотні погожі літні дні десь під Кальярі немолодий, засмаглий мужчина, ледве встигши випити ранкове еспресо у режимі експресо поспішає до свого фамільного маленького виноградника. Він набирає у 15 літрову лійку воду і щедро поливає спраглу землю.

А ось дещо на схід, на сицилійському узбережжі правнучатий племінник Дона Мартіні платить щотижня 10 євро сусідському хлопчиську Джузеппе за те, що він щоранку приходитиме до його апельсинового саду і поливатиме молоді сажанці.

Ще дещо північніше Європою, за шварцвальдським лісом, герр Фішер замовив доставку та встановлення автоматичного зрошення його газону, для того аби насолоджуватись еспрессо і баварськими ковбасками без поспіху.

Справа у тому, що як справжній німець він просто у захваті від ідеї, що система поливатиме травичку щодня, у чітко визначений час, конкретно визначеною кількістю води та заздалегідь визначений периметр.

Така ж система або подібна до неї дозволяє напоїти вашу кожну квіточку та цибулинку водою хоч із свердловини, хоч із криниці і навіть із відкритої водойми, навіть якщо там відсутні комунікації електропостачання. Автономне зрошення відбуватиметься за рахунок сонячної енергії, тому витрати зведені до мінімуму.

Алгоритм дії цього рукотворного чуда зовсім не складний. Оскільки запорукою роботи є сонячна енергія, генерація електрики протягом дня не буде однаковою. Але одразу ж як сонячної енергії стане достатньо для запуску насоса, установка починає свою роботу. Вироблений від інсоляції струм запускає насос, а той у свою чергу піднімаю воду із свердловини і постачає до вашої рослинки.

Сонячна система зрошення старанно трудиться вдень під час найяскравішого сонячного світла і саме у той час, коли полив рослинам як ніколи більш доречний. А одразу, як над вашим садом почне смеркати прилад вимикає двигун і потік води припиняється.

Щоправда, якщо ви живете десь на півночі, де темінь змініює тільки мряка, варто попіклуватись про план б – дизельний насос. На випадок, якщо погода у вашому регіоні не передбачувана, система самостійно може заготовляти воду у резервуар.

Маючи стільки козирів на руках вас ніколи не настрашать збільшення тарифів на електроенергію, подожачання дизельного пального, обірвані ураганом лінії та не загартовані до перепадів напруги двигун.

Анатомія системи автономного поливу:

  • масив сонячних панелей, які забезпечать вам заздрість сусідів,
  • сонячного частотного АВВ перетворювача, який власне покликаний заощаджувати ваші гроші;
  • двигун;
  • насос.

Досвідчені користувачі сходяться у думці, що така система окуповує себе уже за чотири сезони, а виробник обіцяє 25-30 років експлуатації за рахунок низького рівня технічного обслуговування. Екологи теж поспішають вас поглядити за ростом шерсті, адже ви робите усе правильно: і рослини вирощуєте і зайвими СО2 атмосферу не забруднюєте.

Система автономного поливу здатна впоратись з усім сама і вимагає мінімум людського втручання. Ви навіть можете собі дозволити поїхати, познайомитись із герром Фішером у Баварію і спостерігати через Інтернет за тим, як ваша спрагла городина напувається водою. Вам пише у вайбер сусід і каже, що усупереч прогнозам сьогодні у вашому містечку спека? Не кваптесь бронювати квиток додому! Одна кнопка у додатку і поки ви насолоджуєтесь видами Альп, ваш газон поливається сам.

Система автономного поливу

У сиву давнину зрошення полів взагалі було мистецтвом. Що ще казати, якщо у біблійні часи розумні євреї здогадались, що можна не качати квадріцепс посудинами з водою щодня, а за один підхід змайструвати нехитру систему, яка б влаштовувала їм поливальний шабат щодня. Дещо згодом, підгледівши за сусідами, мерщій здали у музей свої відра та лійки ацтеки, єгиптяни і етруски. Тепер ви розумієте наскільки старомодно поливати усе самотужки?

Не витрачайте час на роздуми, автономний полив – це маст-хев кожного сучасного дачника, фермера чи простого фаната засіяти 100 гектарів рожевою картоплею.

Як міський житель сьогодні не може вижити без смартфону, так і заміський мешканець повинен мати смарт-полив, щоб мати час на інші, не менш корисні справи.

Взимку систему можна легко демонтувати та повернути на місце одразу як зійде останній сніг навесні.

Важливою перевагою такої системи поливу є і те, що вона обіцяє вам міцний спокійний сон. Ви більше не будете докоряти собі думками чи достатньо щедро ви полили моркву або чи раптом не перетворили ви капусту на морську.

Система заздалегідь знає кількість необхідної рідини для кожної вашої рослини, навіть якщо у вас на клумбі красуються сукуленти, осока, троянди та болотні лілії. Деякі системи навіть можуть у встановлений вами час крапельно поливати ваші фіалки і додатково її підживлювати.

У вас відпадає потреба влаштовувати танці з бубном викликаючи дощ, тепер ви самі собі погода.

Нещадне літнє сонце більше не буде палити вам плечі, поки ви рятуєте краплями води страждаючу від спеки городину. Можете засмагати рівномірно, про це уже піклуються інші.

Ви вже міркуєте чи вистачить ваших заощаджень із свинки-скарбнички, чи усе таки доведеться позичати у сусіда?

Разова інвестиція складатиме біля $1600/1 гектар (з розрахунку витрати 20 м3 води на полив 1 гектара на добу). Ця сумма суттєво менша вартості проведення електромережі у віддалені райони. Ви не витрачаєтесь на дизельне пальне, це теж плюс до сімейного бюджету. Ви можете звільнити свого Джузеппе і можете викреслити назавжди статтю витрат на на нові лійки. Система навіть розумно витрачає воду! І безперечно, хоч і краде у вас можливість гуляти садом із шлангом, але заощаджує ваш найцінніший ресурс – ваш час.

Грамотно налаштована система поливу забезпечить потрібний рівень вологи у ґрунті, а значить на половину піклується про ваш урожай. Не достатньо вологи, як і забагато вологи очевидно приводить до хвороб рослин, вони в‘януть, сохнуть, гниють і ризикують стати компостом передчасно. Варто зауважити, що рослини за характером страшні традиціоналісти і хаотичний підхід до їх догляду може обернутись для вас великими втратами. Саме тому ретельно продумана система автономного зрошення прямо пов‘язана з вашими фермерськими успіхами та числом тонн врожаю.

ПОВЕРНУТИСЯ НА ПОЧАТОК
КОМЕНТАРІ
Залишити свій коментар
ВАС ТАКОЖ ЗАЦІКАВИТЬ
Залиште заявку на консультацію, і ми зв'яжемося з вами найближчим часом.