Der Spiegel: Білл Гейтс і Ко інвестують мільярди в чисту енергію

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Білл Гейтс про альтернативну енергетику

Білл Гейтс, Джефф Безос, Ратан Тата, Джек Ма: Деякі всесвітньо відомі мільярдери і 20 держав задають тон на переговорах з клімату в Парижі. Вони хочуть інвестувати мільярди в екологічно чисту енергію в країнах, що розвиваються.

Про це пише Крістоф Зайдлер у своїй статті «Білл Гейтс і Ко інвестують мільярди в чисту енергію», опублікованій на сайті німецького видання Der Spiegel.

Кам’яний вік закінчився не через міжнародний договір про заборону використання каменів, він завершився, тому що з’явилися набагато кращі технічні альтернативи. Дві скоординованих багатомільярдних програми при співпраці 20 країн і приблизно 30 приватних підприємців повинні сприяти використанню чистої енергії в країнах, що розвиваються, і таким чином допомагати у боротьбі зі змінами клімату. Офіційно «Mission Innovation» (Місія «Інновація») буде представлена ​​в понеділок на саміті з клімату в Парижі, де в умовах найвищих заходів безпеки буде обговорюватися угоду про захист світового клімату після 2020 року.

Однією з ключових фігур нової ініціативи є колишній генеральний директор Microsoft Білл Гейтс. Він презентує її разом з президентом США Бараком Обамою, президентом Франції Франсуа Олландом і президентом Індії Нарендра Моді – і також підтримає її фінансово. Необхідна умова: Крім приватного капіталу, який надходить від Гейтса і 30 інших підприємств так званої «Breakthrough Energy Coalition», повинно також надходити державне фінансування. Під час засідань Генеральної Асамблеї ООН у вересні Гейтс вже зустрічався з Олландом і Моді.

За даними веб-сайту ініціативи, йому вдалося, серед іншого, привернути таких знаменитостей у сфері ІТ, як Марк Цукерберг (Facebook), Джек Ма (Alibaba), Джеф Безос (Amazon), Мег Уітман (HP). З Німеччини до ініціативи бере участь співзасновник SAP Хассо Платтнер. Інвестиції також надійдуть від Ратана Тата, колишнього глави індійської Tata Group, південноафриканського мільярдера у сфері гірничо-добувної промисловості Патріс Мотсепе або Аліко Данготе, який володіє конгломератом в Нігерії.

 

Подвоїти допомогу протягом п’яти років

Приблизно 20 країн пообіцяли підтримати цю ініціативу. Крім ЄС та Норвегії, також Канада, США, Японія, Австралія, Бразилія, Індія, Китай та Індонезія, Саудівська Аравія та Об’єднані Арабські Емірати – строката коаліція держав, у кожного з яких свої мотиви для участі.

У заяві про запуск ініціативи, всі вони обіцяють, по можливості, подвоїти державну підтримку розвитку екологічно чистої енергії протягом п’яти років. Згідно з даними Білого дому, держави-учасниці мають у своєму розпорядженні 80 відсотків глобальних ресурсів у сфері «зелених» технологій.

Демократичний уряд США, можливо, зіткнеться з труднощами в Конгресі при отриманні схвалення запланованого участі в програмі. Республіканці заявили, що накладуть вето на будь-яку допомогу, яку Обама пообіцяє в Парижі.

Умовити їх погодитися можна наступним чином: державні гроші будуть використані для проведення фундаментальних досліджень, мета яких полягає в зниженні вартості технологій в довгостроковій перспективі. Потім приватний сектор повинен розробляти продукти для чистого енергопостачання – і, таким чином, звичайно, заробляти гроші.

 

Індія в якості ключової країни

Програма призначена для заохочення наукових досліджень і розробок, наприклад, акумуляторів енергії. Білл Гейтс у своїй заяві (“Energy Innovation – Чому нам це потрібно і як ми це отримаємо») вказує на те, що у бензину в 60 разів більш висока щільність енергії, ніж у сучасних кращих літій-іонних батарей – вугілля краще в 37 разів . Зберігання чистої електроенергії повинно ставати більш дешевим – за допомогою нових технологій і поліпшеною мережевої системи.

По суті, мова йде про те, щоб використання поновлюваних джерел енергії стало привабливим варіантом і в країнах, що розвиваються. Індія під час переговорів з клімату постійно вказує на те, що в країні все ще є сотні мільйонів людей, у яких немає доступу до електроенергії. Підключити їх до мережі, при необхідності за допомогою вугільної енергетики, є першим пріоритетом уряду, – а захист клімату – тільки лише другим.

Після того, як США і Китай, принаймні, напередодні саміту домовилися про помірні поліпшення в питанні клімату, спостерігачі вважають Індію однією з ключових країн для успіху програми в Парижі. Країна вже займає третє місце за обсягом викидів CO2 у світі. Програма фінансування відновлювальних джерел енергії, можливо, може допомогти отримати згоду на операцію уряду прем’єр-міністра Нарендра Моді. Масове використання вітру, води та сонячної енергії є основою національного плану по клімату, оголосила на початку жовтня Індія.

Насправді розробка відновлюваних джерел енергії – це завдання заснованого близько п’яти років тому Міжнародного агентства з поновлюваних джерел енергії (IRENA) зі штаб-квартирою в Абу-Дабі в ОАЕ та філією в Бонні. Організація не обов’язково виступає з великими ініціативами. В рамках свого дослідження «Remap 2030» вона підрахувала, що частка поновлюваних джерел енергії по всьому світу може зрости з нинішніх 18 відсотків до 36 до відсотків у 2030 році.

Leave a Reply