Федеральна земля Австрії отримує 100% енергії з відновлюваних джерел

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
ГЕС в Австрії

Сонячна енергетика в Австрії – пріоритетний напрямок.

Багато країн активно і дуже успішно здійснюють програми по переходу на екологічно чисті поновлювані джерела енергії. Днями похвалилася своїми успіхами маленька Австрія, яка на референдумі 1978 відмовилося від ядерної енергії.

У країні дев’ять федеральних земель, найбільша з них Нижня Австрія на північному сході. Минулого тижня прем’єр Ервін Проелл (Erwin Proell) урочисто оголосив, що тепер все 1,65 млн жителів федеральної землі і всі промислові підприємства повністю забезпечуються електроенергією з відновлюваних джерел.

«Ми багато інвестували в підвищення енергоефективності та розширення використання поновлюваних джерел електроенергії, – сказав Ервін Проелл. – З 2002 року ми вклали 2,8 мільярда євро в екологічно чисту енергію, від сонячних електростанцій до ГЕС на Дунаї ».

В результаті, зараз 63% всіх енергетичних потреб федеральної землі покривають гідроелектростанції, 26% дає енергія вітру, 9% – біомаса і 2% – Сонце.

У всій Австрії частка поновлюваних джерел електроенергії становить 75%, лише 25% припадає на вуглеводні. За цим показником Австрія лідирує в Європі, за нею йдуть Швеція, Португалія, Латвія і Данія.

Завдяки розвитку «зеленої» енергетики в Нижній Австрії створено 38 000 робочих місць, і влада розраховує збільшити цю кількість до 50 000 до 2030 року.

За матеріалами: solar-news.ru

Leave a Reply