Альтернативна енергетика в Канаді. Тенденції.

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Альтернативна енергетика в Канаді. Тенденції.

До 2050 року Канада може повністю переорієнтувати свою енергетику на поновлювані джерела енергії (ВДЕ), вважають вчені з Страдфордского університету.

За словами глави дослідницької групи Марка Якобсона , сьогодні Канада має величезні можливості в області енергії вітру . Як приклад учений привів США, де вітряна енергетика є найбільш доступним енергоносієм. Згідно з прогнозами дослідників, протягом найближчих 35 років Канада може скоротити використання викопного палива на 80% .

Група вчених з Страдфордского університету, очолювана Якобсоном, провела дослідження, спрямоване на оцінку потенціалу використання енергії вітру, сонця і води. Дослідження охопило 50 штатів США, а також 139 країн світу, серед яких опинилася і Канада.

В даний час вітрова енергетика в Канаді розвинена слабо: менше 5% електроенергії виробляється за рахунок цього джерела . У свою чергу, вчені з Страдфордского університету вважають, що перехід країни на поновлювані енергоджерела, зокрема на енергію вітру, повинно стати справою політиків. На думку авторів дослідження, подібні кардинальні рішення повинні приймати вольові політики.

Американські вчені вважають, що Канада занадто довго покладалася на нафту і газ, а альтернативним джерелами не приділяла належної уваги , а то час як енергія сонця або вітру дешевше дизельних.

Однак канадська влада все частіше стали заявляти про плани щодо «зеленої» енергетики . Так, наприклад, міністр природних ресурсів країни Джим Карр раніше говорив про те, що швидкий перехід на ВДЕ неможливий, проте «все-таки це станеться». За словами політика, Канада має намір вкладати інвестиції в програми з розвитку альтернативної енергетики. Карр заявив також, що сьогодні країна – «на стадії перехідного етапу» щодо ВДЕ.

Leave a Reply