Аби стати незалежними, закарпатці встановлюють сонячні батереї навіть на курятниках

1 Зірка2 Зірки3 Зірки4 Зірки5 Зірок (Ще ніхто не оцінив статтю. Стань першим!)
Loading...
Процес встановлення сонячних панелей на будинки в Закарпатті

З різким здорожчанням газу та електроенергії закарпатці почали думати про енергетичну незалежність – зріс попит на сонячні колектори та батареї.

Колектори встановлюють для підігріву води та підтримки опалювальної системи, а сонячні батареї виробляють власну електроенергію, причому зайву – за «зеленим тарифом» її можна навіть продавати державі.

Останнім часом сонячні батареї почали з’являтися не лише на «крутих» приватних будинках, а й на дахах свиноферм, курятників і навіть на церквах.

Сонячні панелі на Закарпатті
Сонячні панелі на Закарпатті

Скажімо в Ужгороді, на РЦ MAXIMUS встановлено 8 сонячних колекторів і 22 сонячні батареї (потужністю 5,5 кВт).

120 сонячних батарей можна побачити на даху приватного будинку в селі Руське Поле, Тячевского району. Власна електростанція має потужність 30 кВт та підключена до «зеленого тарифу».

Сонячні панелі на даху будинку в Закарпатті
Сонячна електростанція на Закарпатті

20 сонячних батарей (5 кВт) є й тепер на даху піцерії у Виноградові, а 40 батарей – у Буштині на Тячівщині.

Сонячні панелі для бізнесу на Закарпатті
Сонячні панелі для бізнесу на Закарпатті

 

Також 40 сонячних батарей, потужністю 10 кВт та 20 колекторів має Карачинський греко-католицький ліцей ім. єпископа Стойки на Виноградівщині.

Сонячні колектори на даху в Закарпатті
Сонячні колектори на даху в Закарпатті

«Ціна одного колектора на 10 вакуумних трубок складає 340 евро. Трьох колекторів вистачає для підтримки опалення та нагріву горячої води у баку на 200 літрів. Звісно, сонячні батареї є значно дорожчими. 1 КВт системи для підключення до «зеленого тарифу» коштує близько 1,5 тисячі доларів. Тобто система потужністю 10 кВт обійдеться у 15 тисяч доларів. Це вартість обладнання та монтажних робіт. В цілому за рік така система виробить близько 11 000 кВт/год електроенергії. Всю електроенергію, яку ви не спожили, закуповує держава за тарифом 4,8 грн за кВт», – розповідає представник компанії, яка займається встановленням приватного «сонця на даху» на Закарпатті.

Сонячні панелі на даху будинку
Сонячні панелі на даху будинку

У 2015 році в Україні кількість домогосподарств, які облаштували власні сонячні електростанції і отримали «зелений» тариф зросла у 10 разів – до 244. Вони разом виробили понад 410 000 кВт/год.

Leave a Reply