Конкурентний ринок теплопостачання – основна передумова скорочення використання газу

СмартЕко » Новини в галузі » Новини » Конкурентний ринок теплопостачання – основна передумова скорочення використання газу

Конкурентний ринок теплопостачання – основна передумова скорочення використання газу

Дане питання обговорювалося в ході експертної наради під головуванням Сергія Савчука, яка відбулася 10 березня 2016 року в Держенергоефективності. Ключовий акцент – реформування ринку теплопостачання та розвиток конкурентного середовища у цій сфері.

На початку заходу Голова Держенергоефективності Сергій Савчук охарактеризував вітчизняний ринок теплопостачання, як такий що має надзвичайно низьку енергоефективність та інвестиційну привабливість, і наголосив на потребі його реформування.

«Сьогодні не має реальної ціни на тепло через субсидіювання,  монополісти не зацікавлені в оптимізації витрат та підвищенні якості послуг. Даний ринок має стати конкурентоздатним та прозорим. Це сприятиме приходу інвесторів, які встановлюватимуть котельні на альтернативних видах палива та когенераційні установки, що призведе до зменшення споживання газу та його заміщення», — повідомив Сергій Савчук.

Голова Агентства зауважив, що Україна має зобов’язання щодо імплементації європейських норм, у тому числі вимог  Директиви 2012/27EU з енергетичної ефективності. Тому, варто враховувати досвід провідних країн ЕС, які стимулюють використання когенерації та відновлюваних джерел енергії  в інфраструктурі центрального теплопостачання.

Основні моделі формування ринку теплової енергії – модель «єдиного продавця» та модель «відкритих тепломереж»  презентував директор Департаменту технічного регулювання енергоефективності Євген Магльованний. Це базові моделі функціонування ринку центрального теплопостачання у Європі.

Перша модель передбачає, що постачальник тепла (оператор мережі) продає тепло споживачам одного типу на рівних умовах та за однаковими цінами. Загальна відповідальність за продаж тепла кінцевому споживачу лежить на одній компанії, наприклад, оператору магістральної мережі. Він зобов’язаний надавати незалежним виробникам тепла вільний доступ до мережі на рівних умовах та закуповувати найдешевшу та найякіснішу теплову енергію на конкурсних засадах. Така модель найбільше розповсюджена серед європейських систем центрального теплопостачання.

Принцип іншої моделі — виробник тепла має гарантований доступ до мережі за умови, що він напряму продає тепло своїм клієнтам в обсязі їх споживання. Наразі на практиці ця модель не реалізується, тому що вона складна, за винятком кількох великих міст Польщі та  пілотного проекту в м. Еспоо (Фінляндія).

На думку присутніх експертів для створення конкурентного ринку тепла в Україні  необхідно:

  • на законодавчому рівні впровадити юридичний анбандлінг — розподіл існуючих теплокомуненерго на підприємства, що здійснюють окремо лише генерацію теплової енергії,  її транспортування та постачання;
  • відмінити заборону на приватизацію об’єктів комунальної власності, що генерують теплову енергію;
  • гарантувати переважний доступ до тепломереж виробникам теплової енергії з відновлюваних джерел енергії,  високоефективної когенерації;
  • удосконалити систему тарифоутворення та взаємовідносин продавця і покупця теплової енергії.

Голова правління громадської спілки «Біоенергетична асоціація України» Георгій Гелетуха також зауважив, що для реформування ринку теплопостачання необхідно забезпечити 5 основних концептуальних положень:

  • анбандлінг,
  • зняття заборони на приватизацію,
  • прозорі тендери,
  • прописати чітко технічні умови і можливості теплопостачання від окремих генеруючих джерел теплової енергії,
  • забезпечити  резервування генеруючих потужностей.

Загалом, учасники засідання підтримали концепцію реформування системи теплопостачання шляхом створення конкурентного ринку теплової енергії та висловили готовність до подальшої співпраці у цьому напрямку.

Підсумовуючи, Голова Держенергоефективності Сергій Савчук запевнив, що зауваження та пропозиції, висловлені в ході засідання враховуватимуться  у подальшій роботі. Він повідомив, що найближчим часом буде створено кілька робочих груп, які опрацьовуватимуть це питання.

Автор | 2016-03-22T21:52:27+00:00 Березень 22nd, 2016|Новини|

Вітаємо Вас на сайті SmartEco!

Компанія SmartEco – лідер на ринку сонячної енергетики Рівного. Ми першими в регіоні почали професійно займатись встановленням сонячних електростанцій для приватних господарств та бізнесу. В нашому інтернет-магазині ви можете придбати якісне обладнання провідних світових брендів за приємними цінами: сонячні панелі, інвертори та готові рішення. А ще ми любимо свою справу, чудово знаємось на ній і можемо задовольнити вимоги найвибагливішого клієнта.У нас продається лише сертифіковане та перевірене в роботі обладнання. Ви можете обрати обладнання самотужки або отримати вичерпну консультацію в кваліфікованого спеціаліста. Для підбору оптимального рішення наші досвідчені фахівці ретельно вивчають об`єкт: рівень сонячної інсоляції, споживання електроенергії, особливості конструкції даху.Компанія SmartEco реалізує проекти різної складності протягом найкоротших термінів.Багаторічний досвід встановлення та запуску сонячних електростанцій допоможе підібрати найоптимальніше технічне рішення саме під ваш проект. Також ми розробили лінійку готових рішень, які підійдуть для найбільш типових випадків. Основним напрямком роботи компанії сьогодні є підключення сонячних електростанцій під «зелений» тариф.

Сонячні електростанції у Рівному – це СмартЕко!

У нас Ви отримаєте:
- Найкращі ціни в регіоні;
- Професійний підхід;
- Сертифіковане обладнання від провідних брендів;
- Гарантію до 25 років на обладнання;
- 2 роки гарантії на монтажні роботи;
- Якісне сервісне обслуговування;
- Страхування Вашої сонячної електростанції;
- І ще багато приємних бонусів.